Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Domácí pralinky

Domácí pralinky

RAWMANIA
Recept
Pralinky plné čokolády, "karamelu", goji a lahodných mandlí!

RAW čokoládu opravdu miluju, takže tyto pralinky byly pro mě přímo radost vytvářet. Můžete celou dobu uždibovat ingredience a olizovat čokoládu z každé misky nebo lžičky – přece ji neumyjeme, že.

pralinky15

Celý recept je trošku pracnější a vezme docela dost času, ale výsledek je nádherný a potěší každého milovníka čokolády. Zvlášť karamelové kousky v čokoládě jsou perfektní. Karamel nahrazují kousky datlí. Je v nich tolik cukru, že když zmrznou, chutnají jako tvrdý karamel! Což je přímo božské v čokoládě!

pralinky16

Mandlová směs je jednoduchá. Nemá sice tak výraznou chuť, ale mě se právě proto k čokoládě velice hodila. Ale pokud by vám nevyhovovala, použijte kešu, avokádo, banán, či jinou ingredienci. Určitě s každou ingrediencí bude čokoláda výborná!

pralinky22

Jako formičky můžete použít klasické formičky na čokoládu nebo vykrajovátka, které dáte na podložku vyloženou pečícím papírem a pak s čokoládou do mrazáku. Formičky tímto způsobem postupně plníte a vnitřní ingredience dáváte vždy doprostřed! Čokoláda z kokosového oleje se ale rozpouští při pokojové teplotě, pokud máte svůj recept na čokoládu z čokoládové hmoty, nebojte se ho použít! :-)

Užijte si je, buďte hraví, kreativní :-)

 • Suroviny:

  Pralinky

  RAW čokoláda

  Mandlová náplň

  • 100g mandlí (namočených přes noc a zbavených slupek)
  • 1 lžička skořice
  • 3-4 lžíce datlového sirupu (podle chuti) - recept zde

  Bílá čokoláda

  Dále

  • datle (nakrájené na tenké plátky)
  • goji (nasekané)

 • Postup:
  1. Uděláme čokoládu podle receptu – použijeme stejné množství, jako v receptu.
  2. Abychom získali mandlovou náplň, musíme všechny ingredience rozmixovat úplně dohladka.
  3. Bílou čokoládu dostaneme rozpuštěním kakaového másla (chvíli to potrvá) a rozmixováním s ostatními ingrediencemi.
  4. Pak už plníme formičky čokoládou, datlemi, mandlovou směsí a goji a hrajeme si s čokoládou a naší fantazií.
  5. Čokoládové pralinky skladujeme v lednici nebo mrazáku. Můžeme si je vychutnat třeba s RAW mlékem - recepty zde!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"