Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Domácí pralinky

Domácí pralinky

RAWMANIA
Recept
Pralinky plné čokolády, "karamelu", goji a lahodných mandlí!

RAW čokoládu opravdu miluju, takže tyto pralinky byly pro mě přímo radost vytvářet. Můžete celou dobu uždibovat ingredience a olizovat čokoládu z každé misky nebo lžičky – přece ji neumyjeme, že.

pralinky15

Celý recept je trošku pracnější a vezme docela dost času, ale výsledek je nádherný a potěší každého milovníka čokolády. Zvlášť karamelové kousky v čokoládě jsou perfektní. Karamel nahrazují kousky datlí. Je v nich tolik cukru, že když zmrznou, chutnají jako tvrdý karamel! Což je přímo božské v čokoládě!

pralinky16

Mandlová směs je jednoduchá. Nemá sice tak výraznou chuť, ale mě se právě proto k čokoládě velice hodila. Ale pokud by vám nevyhovovala, použijte kešu, avokádo, banán, či jinou ingredienci. Určitě s každou ingrediencí bude čokoláda výborná!

pralinky22

Jako formičky můžete použít klasické formičky na čokoládu nebo vykrajovátka, které dáte na podložku vyloženou pečícím papírem a pak s čokoládou do mrazáku. Formičky tímto způsobem postupně plníte a vnitřní ingredience dáváte vždy doprostřed! Čokoláda z kokosového oleje se ale rozpouští při pokojové teplotě, pokud máte svůj recept na čokoládu z čokoládové hmoty, nebojte se ho použít! :-)

Užijte si je, buďte hraví, kreativní :-)

 • Suroviny:

  Pralinky

  RAW čokoláda

  Mandlová náplň

  • 100g mandlí (namočených přes noc a zbavených slupek)
  • 1 lžička skořice
  • 3-4 lžíce datlového sirupu (podle chuti) - recept zde

  Bílá čokoláda

  Dále

  • datle (nakrájené na tenké plátky)
  • goji (nasekané)

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Uděláme čokoládu podle receptu – použijeme stejné množství, jako v receptu.
  2. Abychom získali mandlovou náplň, musíme všechny ingredience rozmixovat úplně dohladka.
  3. Bílou čokoládu dostaneme rozpuštěním kakaového másla (chvíli to potrvá) a rozmixováním s ostatními ingrediencemi.
  4. Pak už plníme formičky čokoládou, datlemi, mandlovou směsí a goji a hrajeme si s čokoládou a naší fantazií.
  5. Čokoládové pralinky skladujeme v lednici nebo mrazáku. Můžeme si je vychutnat třeba s RAW mlékem - recepty zde!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky