Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Proteinové kuličky

Proteinové kuličky

RAWMANIA
Recept
Do práce, do školy, kamkoli!

S kuličkami je sice práce, ale stojí za to. Jako svačina jsou ideální, nerozpadají se a dodají vám vše, co v danou chvíli potřebujete! Na tento recept jsme opět vyzkoušeli některé z produktů značky ISWARI. Je to jediný výrobce, který se specializuje na superpotraviny, což jsou potraviny s vysokou nutriční hodnotou.

ISWARI kulicky3

Hlavní složkou je konopný protein. Tento protein se pyšní tím, že je asi nejlepším zdrojem bílkovin. Také obsahuje veškeré esenciální aminokyseliny včetně vyvážených omega-3 a omega-6. Konopný protein je produkt rostlinného původu a obsahuje i mnoho minerálů (vápník, hořčík, železo, fosfor, sodík). Navíc velmi zasytí, jelikož obsahuje stravitelnou vlákninu.

ISWARI kulicky5

Znáte maca? Nebo-li peruánský ženšen. Jedná se o prášek vytvořený z bílého kořene této rostliny rostoucího v peruánských Andách. Maca má hlavně pozitivní vliv na reprodukční funkce žen a mužů. Také posiluje hladinu kyslíku v krvi – dodává tím vitalitu a výdrž a pomáhá vyrovnat se se zátěží a stresem. Tento prášek má jemně sladkou a voňavou chuť, myslím, že u každého si přijde na své!

ISWARI kulicky6

Další složkou receptu je také spirulina. Nachází se v tropických a subtropických jezerech. Pyšní se velkým množstvím kvalitní bílkoviny, minerálů, vitaminů a antioxidantů. Také zvyšuje imunitu a je bohatá na vitaminy skupiny B. Dokáže efektivně odbourávat různé toxické látky a volné radikály.

ISWARI kulicky7

Tento recept je díky superpotravinám opravdu vydatný a výživný. Do kuliček si můžete ale přidat i některé další ingredience, buďte kreativní a vytvořte si svačinku, na kterou se budete opravdu těšit!

 • Suroviny:

  Mouka

  • 1 šálek rozmixovaných sušených naklíčených semínek
  • 1,5 šálku mandlové mouky (rozmixované mandle)
  • 2 lžíce konopného proteinu

  Čokoládové

  • 2 lžíce kakaa
  • půl lžíce karobu
  • 1 lžička maca
  • 1 šálek mouky
  • 1 šálek datlí
  • 2 lžíce tahini
  • kakao na obalování

  Zelené

  • 1,5 lžičky spiruliny
  • zbytek mouky
  • 1 banán
  • čtvrt šálku datlí
  • sezam na obalování
 • Postup:
  1. Nejprve si vytvoříme mouku smícháním všech rozmixovaných ingrediencí.
  2. Dále si připravíme ingredience na čokoládové kuličky a do jednoho šálku mouky zamícháme ostatní suché ingredience.
  3. Pečlivě promícháme a do mixéru dáme tahini a datle – můžeme přidat i trochu vody.
  4. Datlovou směs rozmixujeme na kaši a přidáme k suché směsi.
  5. Rukama vytvoříme kuličku těsta a tvoříme malé kuličky, které obalujeme v kakau.
  6. Na zelené kuličky si připravíme zbývající mouku, kterou smícháme se spirulinou.
  7. Zbytek ingrediencí rozmixujeme v mixéru na kaši a přidáme k suché směsi. Opět vytvoříme těsto, rukama tvoříme kuličky a následně je obalujeme v sezamu.
  8. Skladujte v lednici!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"