Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Skořicové tyčinky

Skořicové tyčinky

RAWMANIA
Recept
Lískové oříšky, skořice a čokoláda. Co víc si přát?

Tyto jednoduché tyčinky jsou sice rychle hotové a chuťově opravdu delikátní, ale abyste dostali tu správnou konzistenci, je třeba trošku výkonnější mixér. Vitamix to hravě zvládne, ale méně výkonné mixéry nemusí celou směs tak dobře rozmixovat, a tak bych raději vše mixovala zvlášť a pak vytvořila těsto ručně. Zkrátka, nemusíte se bát, že bez přístrojů některé recepty neuděláte. Vždycky je možnost je udělat - i kdybyste si měli oříšky nasekat nožem. Chuti to na receptu neubere, jen vzhled se bude lišit. Ale jinak tyto recepty za zkoušku vždycky stojí :)

skoricove susenky nove3

Ať už sušené nebo čerstvé, všechny tyto sušenky/tyčinky bývají moc dobré (třeba doporučuji kakaové brownies s čokoládou – recept). Ale tyto mají unikátní kombinaci skořice a lískových oříšků, která patří k mým oblíbeným. Dále jsem dělala podobný recept, kde jsem použila šalvěj a místo lískáčů kešu oříšky a výsledek byl taky super (recept na šalvějové sušenky zde). Takže pokud s těmito jednoduchými a rychlými sušenkami nemáte zkušenosti, určitě alespoň jednou vyzkoušejte :)

skoricove susenky nove5

Výhodou není jen jednoduchost a rychlost, ale taky to, že je není potřeba sušit. Udržovat je můžete v lednici nebo mrazáku (jsou pak tvrdší a takové karamelovější). Samozřejmě pokud budete mít potřebu kousnout do něčeho křupavějšího, je možné je i usušit. K sušenkám si můžete usrkávat třeba mandlové mléko s raw kakovým práškem. Recepty na vyzkoušená raw mléka najdete zde.

 • Suroviny:

  12 sušenek

  • 1 šálek lískových oříšků
  • půl šálku datlí
  • 1 větší lžička skořice (nejlépe čerstvě nastrouhané)
  • raw čokoláda na ozdobu - recept zde
 • Postup:
  1. Lískové oříšky, datle a skořici dáme do mixéru a rozmixujeme. Po chvilce se směs lehce zahřeje a oříšky začnou vypouštět olej.
  2. Vznikne lepivá hmota, kterou pak rozválíme a nakrájíme na libovolné tvary. 
  3. Následně si podle receptu vytvoříme čokoládu a pokapeme jí sušenky.
  4. Dáme zchladit a udržujeme v lednici. 
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky