Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Skořicové tyčinky

Skořicové tyčinky

RAWMANIA
Recept
Lískové oříšky, skořice a čokoláda. Co víc si přát?

Tyto jednoduché tyčinky jsou sice rychle hotové a chuťově opravdu delikátní, ale abyste dostali tu správnou konzistenci, je třeba trošku výkonnější mixér. Vitamix to hravě zvládne, ale méně výkonné mixéry nemusí celou směs tak dobře rozmixovat, a tak bych raději vše mixovala zvlášť a pak vytvořila těsto ručně. Zkrátka, nemusíte se bát, že bez přístrojů některé recepty neuděláte. Vždycky je možnost je udělat - i kdybyste si měli oříšky nasekat nožem. Chuti to na receptu neubere, jen vzhled se bude lišit. Ale jinak tyto recepty za zkoušku vždycky stojí :)

skoricove susenky nove3

Ať už sušené nebo čerstvé, všechny tyto sušenky/tyčinky bývají moc dobré (třeba doporučuji kakaové brownies s čokoládou – recept). Ale tyto mají unikátní kombinaci skořice a lískových oříšků, která patří k mým oblíbeným. Dále jsem dělala podobný recept, kde jsem použila šalvěj a místo lískáčů kešu oříšky a výsledek byl taky super (recept na šalvějové sušenky zde). Takže pokud s těmito jednoduchými a rychlými sušenkami nemáte zkušenosti, určitě alespoň jednou vyzkoušejte :)

skoricove susenky nove5

Výhodou není jen jednoduchost a rychlost, ale taky to, že je není potřeba sušit. Udržovat je můžete v lednici nebo mrazáku (jsou pak tvrdší a takové karamelovější). Samozřejmě pokud budete mít potřebu kousnout do něčeho křupavějšího, je možné je i usušit. K sušenkám si můžete usrkávat třeba mandlové mléko s raw kakovým práškem. Recepty na vyzkoušená raw mléka najdete zde.

 • Suroviny:

  12 sušenek

  • 1 šálek lískových oříšků
  • půl šálku datlí
  • 1 větší lžička skořice (nejlépe čerstvě nastrouhané)
  • raw čokoláda na ozdobu - recept zde
 • Postup:
  1. Lískové oříšky, datle a skořici dáme do mixéru a rozmixujeme. Po chvilce se směs lehce zahřeje a oříšky začnou vypouštět olej.
  2. Vznikne lepivá hmota, kterou pak rozválíme a nakrájíme na libovolné tvary. 
  3. Následně si podle receptu vytvoříme čokoládu a pokapeme jí sušenky.
  4. Dáme zchladit a udržujeme v lednici. 
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"