Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Skořicové mandle

Skořicové mandle

RAWMANIA
Recept
Sladké a měkké mandle obalované ve skořici, agáve a kokosovém cukru.

Tyto mandle si zamilujete. Jako já. Příprava je jednoduchá a dalo by se říct, že i rychlá, když zapomeneme na loupání mandlí, které přeci jen vezme trochu času. Nicméně pro tento recept byste se rozkrájeli - což následně zjistíte. Takže si zkuste udělat čas, abyste si pak užili těch pár minut, jelikož mi věřte, že mandle velmi rychle spotřebujete :)

skoricove mandle4

Každý brňák zná tu omamnou vůni v podchodu u hlavního nádraží, když se prochází kolem pražených oříšků v cukru. Je to skvělá vůně, díky které dostávají tamní prostory mnohem hezčí nádech a myslím, že z hlediska marketingu je to vážně efektivní způsob, jak oříšky prodat. Velmi podobná vůně se objeví i u vás doma, až budete sušit tyto mandličky. A pokud jste netrpěliví jako já, bude jich každou hodinou čím dál méně. Dříve jsem si pražila čerstvě oloupané mandle na pánvi se solí a divím se, že tehdy mě nenapadlo udělat si je na sladko. Tak to alespoň napravuji teď tímto způsobem :) 

 • Suroviny:

  Skořicové mandličky

  • hrst mandlí - loupaných
  • 2 lžičky skořice
  • lžíce agáve nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  • kokosový cukr - podle chuti

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Oloupané mandličky dáme do misky a nejprve přidáme agáve. Pořádně směs promícháme, aby se agáve dostalo na všechny mandličky (začnou lepit). Pak přidáme kokosový cukr a nakonec i skořici.
  2. Vše promícháváme a pokud by v mandlích bylo agáve moc, nebojte se přidat více kokosového cukru nebo skořice.
  3. Rozprostřeme mandličky v sušičce a sušíme 5-8 hodin. Mimochodem i po hodině sušení jsou mandličky dokonalé - jen trochu lepkavé :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Vařený recept?:
  Ne
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 27. září 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky