Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Skořicové mandle

Skořicové mandle

RAWMANIA
Recept
Sladké a měkké mandle obalované ve skořici, agáve a kokosovém cukru.

Tyto mandle si zamilujete. Jako já. Příprava je jednoduchá a dalo by se říct, že i rychlá, když zapomeneme na loupání mandlí, které přeci jen vezme trochu času. Nicméně pro tento recept byste se rozkrájeli - což následně zjistíte. Takže si zkuste udělat čas, abyste si pak užili těch pár minut, jelikož mi věřte, že mandle velmi rychle spotřebujete :)

skoricove mandle4

Každý brňák zná tu omamnou vůni v podchodu u hlavního nádraží, když se prochází kolem pražených oříšků v cukru. Je to skvělá vůně, díky které dostávají tamní prostory mnohem hezčí nádech a myslím, že z hlediska marketingu je to vážně efektivní způsob, jak oříšky prodat. Velmi podobná vůně se objeví i u vás doma, až budete sušit tyto mandličky. A pokud jste netrpěliví jako já, bude jich každou hodinou čím dál méně. Dříve jsem si pražila čerstvě oloupané mandle na pánvi se solí a divím se, že tehdy mě nenapadlo udělat si je na sladko. Tak to alespoň napravuji teď tímto způsobem :) 

 • Suroviny:

  Skořicové mandličky

  • hrst mandlí - loupaných
  • 2 lžičky skořice
  • lžíce agáve nebo jiného sladidla
  • kokosový cukr - podle chuti
 • Postup:
  1. Oloupané mandličky dáme do misky a nejprve přidáme agáve. Pořádně směs promícháme, aby se agáve dostalo na všechny mandličky (začnou lepit). Pak přidáme kokosový cukr a nakonec i skořici.
  2. Vše promícháváme a pokud by v mandlích bylo agáve moc, nebojte se přidat více kokosového cukru nebo skořice.
  3. Rozprostřeme mandličky v sušičce a sušíme 5-8 hodin. Mimochodem i po hodině sušení jsou mandličky dokonalé - jen trochu lepkavé :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

 • Vařený recept?:
  Ne
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 27. září 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"