Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Čokoládové sušenky

Čokoládové sušenky

RAWMANIA
Recept
Výborné sušenky s plnou čokoládovou chutí oživené kardamomem a banánem!

Aneb jak se z čokoládového pudinku (recept) stanou mňámózní sušenky!! Vážně chuť sušeného banánu, kakaa, kardamomu a ještě s celým lískovým oříškem je lahodná, skvělá, božská, k sežrání. Měla jsem je s sebou na svačinu a uzobávaly mi i kamarádky.

cokoladove susenky3

Sušenky se sice déle suší, ale to ničemu nevadí. Necháte je přes noc a ráno už jsou hotové. Navíc příprava je velmi jednoduchá - rozmixovat, zamíchat, vytvořit malé bobky, položit oříšek a je hotovo. Stále mě fascinuje, jak jednoduchá jídla se dají v syrové stravě vytvořit. A hlavně ZDRAVÁ!!! Je to super pocit jíst sladká jídla a přitom nepřibírat, nemít špatné svědomí a nehlídat se v zrcadle - zda se ty kalhoty v pračce zmenšily, nebo se naopak něco jiného zvětšilo.

cokoladove susenky4

Do receptu jsem napsala, ať použijete jakoukoliv mouku. Je to opravdu na vás. Psala jsem to proto, že kdykoliv mi nějaká mouka zbyde (vytvoříte ji pečlivým rozmixováním dané ingredience), hodím si ji do zavařovací skleničky na příště. A tak tam neustále házím všelijaké zbytky mouky z dezertů, až vznikne raw mouka ze všeho, nebo-li klasicky "co dům dá". A zrovna tu jsem v receptu použila.

cokoladove susenky6

Pokud by vás uchvátily tyto sušenky a chtěli byste ochutnat i jiné, doporučuji navštívit sekci sušenek, koláčů nebo řezů. Můžete se těšit na cupcaky, krémy, pudinky, ovocné dortíky nebo krásný veledort (recept), který chutná lépe, než ty pečené!!

cokoladove susenky8

Zkrátka mlsat a hubnout je sen každé ženy. Vyzkoušejte tyto výborné sušenky a užijte si jejich výbornou chuť!!

 • Suroviny:

  Asi 20 sušenek

  • 2 banány
  • 2 vrchovaté lžičky kakaa

    - koupíte zde 

  • 1 lžička karobu
  • půl lžičky kardamomu
  • jakákoliv raw mouka (lísková, slunečnicová, mandlová, … nebo na jemno rozmixované ořechy - Rawmania eshop)
  • hrst lískových oříšků
 • Postup:
  1. Rozmixujeme banány s kakaem, karobem, kardamomem na kašičku.
  2. Pomalu do kakaové směsi přidáváme mouku, až směs zhoustne (cca 1 šálek).
  3. Lžičkou tvoříme (za výraz se předem omlouvám, pokud někoho pohorší) malé bobečky, do kterých posadíme lískový oříšek.
  4. Sušíme 10 – 12 hodin až sušenky lehce ztvrdnou.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky