Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čokoládové sušenky

Čokoládové sušenky

RAWMANIA
Recept
Výborné sušenky s plnou čokoládovou chutí oživené kardamomem a banánem!

Aneb jak se z čokoládového pudinku (recept) stanou mňámózní sušenky!! Vážně chuť sušeného banánu, kakaa, kardamomu a ještě s celým lískovým oříškem je lahodná, skvělá, božská, k sežrání. Měla jsem je s sebou na svačinu a uzobávaly mi i kamarádky.

cokoladove susenky3

Sušenky se sice déle suší, ale to ničemu nevadí. Necháte je přes noc a ráno už jsou hotové. Navíc příprava je velmi jednoduchá - rozmixovat, zamíchat, vytvořit malé bobky, položit oříšek a je hotovo. Stále mě fascinuje, jak jednoduchá jídla se dají v syrové stravě vytvořit. A hlavně ZDRAVÁ!!! Je to super pocit jíst sladká jídla a přitom nepřibírat, nemít špatné svědomí a nehlídat se v zrcadle - zda se ty kalhoty v pračce zmenšily, nebo se naopak něco jiného zvětšilo.

cokoladove susenky4

Do receptu jsem napsala, ať použijete jakoukoliv mouku. Je to opravdu na vás. Psala jsem to proto, že kdykoliv mi nějaká mouka zbyde (vytvoříte ji pečlivým rozmixováním dané ingredience), hodím si ji do zavařovací skleničky na příště. A tak tam neustále házím všelijaké zbytky mouky z dezertů, až vznikne raw mouka ze všeho, nebo-li klasicky "co dům dá". A zrovna tu jsem v receptu použila.

cokoladove susenky6

Pokud by vás uchvátily tyto sušenky a chtěli byste ochutnat i jiné, doporučuji navštívit sekci sušenek, koláčů nebo řezů. Můžete se těšit na cupcaky, krémy, pudinky, ovocné dortíky nebo krásný veledort (recept), který chutná lépe, než ty pečené!!

cokoladove susenky8

Zkrátka mlsat a hubnout je sen každé ženy. Vyzkoušejte tyto výborné sušenky a užijte si jejich výbornou chuť!!

 • Suroviny:

  Asi 20 sušenek

  • 2 banány
  • 2 vrchovaté lžičky kakaa
  • 1 lžička karobu
  • půl lžičky kardamomu
  • jakákoliv raw mouka (lísková, slunečnicová, mandlová, … nebo na jemno rozmixované ořechy - Rawmania eshop)
  • hrst lískových oříšků
 • Postup:
  1. Rozmixujeme banány s kakaem, karobem, kardamomem na kašičku.
  2. Pomalu do kakaové směsi přidáváme mouku, až směs zhoustne (cca 1 šálek).
  3. Lžičkou tvoříme (za výraz se předem omlouvám, pokud někoho pohorší) malé bobečky, do kterých posadíme lískový oříšek.
  4. Sušíme 10 – 12 hodin až sušenky lehce ztvrdnou.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"