Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Kakaové mandle

Kakaové mandle Doporučený

RAWMANIA
Recept
Výborné kakaové mandle, které vás okouzlí!

Jelikož mandle ve skořici (recept) měly opravdu velký úspěch – a to nejen u nás samozřejmě, vymyslela jsem další recept těchto skvělých měkkých mandliček v cukru. Tentokrát s kakaovou příchutí.

cokoladove mandle2

Tyto recepty mandlí v cukru, jsou úžasné v tom, že jsou poměrně rychlé a jednoduché. Nehledě na to, že šťastlivci, kteří je dostanou náhodou u vás ochutnat se do nich zamilují. :) Pokud jste dostali chuť na něco sladkého, doporučuji navštívit i naše další kategorie - koláče, řezy nebo sušenky!

cokoladove mandle1

Pokud by vás překvapila příliš tmavá barva kakaa, je to tím, že jsem použila klasické kakao (nešlo o raw kvalitu). Kakao v raw kvalitě by mělo mít trochu světlejší barvu. Ale mně bohužel raw kakao došlo a musela jsem šáhnout do starých zásob. Výběr kakaa ale nechám na vás. I já samozřejmě upřednostňuji raw kvalitu, ale snad to v tomto případě tolik nevadí.

 • Suroviny:

  Menší miska

 • Postup:
  1. Mandličky smícháme s agáve, aby se vytvořil lepivý povrch. Pak přidáme kokosový cukr a kakao.
  2. Snažíme se o to, aby kakao pokrylo všechny mandličky a kokosový cukr mandle dostatečně osladil. Podle chuti přidejte více kakaa.
  3. Sušíme 5-8 hodin. Užijte si je!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"