Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Mandlové tyčinky

Mandlové tyčinky

RAWMANIA
Recept
Ideální svačinka!

Já momentálně prostě miluju mandle! Namočené, měkké a voňavé mandličky jsou pro mě v toto období pomalu drogou. Ráda s nimi experimentuji v dezertech, i když je to práce je vždy oloupat, stojí za to. A mandlové mléko? Naše oblíbené!

mandlova tycinka4

Ale když jsou tak dobré, jsou i zdravé? Samozřejmě. Mandle jsou velmi výživné a zdravé. Ideálně by se měla sníst každý den hrst namočených mandlí jako prevence proti nemocem. Podporují činnost srdce, regulují krevní tlak a jsou důležité pro správný vývoj a kvalitu kostí. Mandle obsahují vitamin E, který je prospěšný pro zdravý vzhled pokožky, vlasů a nehtů. Jsou vhodné při těhotenství a dietě, jelikož odhání chuť na sladké. Posilují imunitní systém a pomáhají překonat období stresu a únavy.

mandlova tycinka6

A teď něco málo k tyčinkám. Jsou z mandlové mouky, zcela jednoduché, rychlé a VÝBORNÉ! Já zkrátka miluju kombinaci datlí a mandlí. S raw kakaem je to to pravé ořechové a s kakaovými boby je to slast!

mandlova tycinka1

Moje zkušenost pro výběr těch správných mandlí – čím jsou větší, tím jsou chutnější a jejich chuť je výraznější! Pro jednoduché loupání ze slupky je nejideálnější nechat je namočené přes noc.

 • Suroviny:

  5 tyčinek

  • 1 šálek mandlové mouky (nebo rozmixované mandle)
  • necelý šálek datlí + trocha vody
  • 3 lžíce raw kakaa

    - koupíte zde 

  • 4 lžíce kokosu
  • pár drcených kakaových bobů – podle chuti

    - koupíte zde 

  • vlastnoručně loupané mandle (cca půl šálku)
 • Postup:
  1. Suché mandle rozmixujeme najemno, abychom dostali mouku.
  2. Datle rozmixujeme s trochou vody na malé kousky.
  3. K mouce přidáme kakao, kokos a nasekané kakaové boby a dobře promícháme.
  4. Dále přidáme datlovou směs a vytvoříme těsto. Pokud bude moc suché, přidejte vodu. Pokud vlhké, přidejte mouku.
  5. Těsto vyválíme a vytvoříme obdélník, nakrájíme těsto na plátky a posypeme loupanými a nasekanými mandlemi.
  6. Skladujeme v suchu! :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky