Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Mandlové tyčinky

Mandlové tyčinky

RAWMANIA
Recept
Ideální svačinka!

Já momentálně prostě miluju mandle! Namočené, měkké a voňavé mandličky jsou pro mě v toto období pomalu drogou. Ráda s nimi experimentuji v dezertech, i když je to práce je vždy oloupat, stojí za to. A mandlové mléko? Naše oblíbené!

mandlova tycinka4

Ale když jsou tak dobré, jsou i zdravé? Samozřejmě. Mandle jsou velmi výživné a zdravé. Ideálně by se měla sníst každý den hrst namočených mandlí jako prevence proti nemocem. Podporují činnost srdce, regulují krevní tlak a jsou důležité pro správný vývoj a kvalitu kostí. Mandle obsahují vitamin E, který je prospěšný pro zdravý vzhled pokožky, vlasů a nehtů. Jsou vhodné při těhotenství a dietě, jelikož odhání chuť na sladké. Posilují imunitní systém a pomáhají překonat období stresu a únavy.

mandlova tycinka6

A teď něco málo k tyčinkám. Jsou z mandlové mouky, zcela jednoduché, rychlé a VÝBORNÉ! Já zkrátka miluju kombinaci datlí a mandlí. S raw kakaem je to to pravé ořechové a s kakaovými boby je to slast!

mandlova tycinka1

Moje zkušenost pro výběr těch správných mandlí – čím jsou větší, tím jsou chutnější a jejich chuť je výraznější! Pro jednoduché loupání ze slupky je nejideálnější nechat je namočené přes noc.

 • Suroviny:

  5 tyčinek

  • 1 šálek mandlové mouky (nebo rozmixované mandle)
  • necelý šálek datlí + trocha vody
  • 3 lžíce raw kakaa
  • 4 lžíce kokosu
  • pár drcených kakaových bobů – podle chuti
  • vlastnoručně loupané mandle (cca půl šálku)
 • Postup:
  1. Suché mandle rozmixujeme najemno, abychom dostali mouku.
  2. Datle rozmixujeme s trochou vody na malé kousky.
  3. K mouce přidáme kakao, kokos a nasekané kakaové boby a dobře promícháme.
  4. Dále přidáme datlovou směs a vytvoříme těsto. Pokud bude moc suché, přidejte vodu. Pokud vlhké, přidejte mouku.
  5. Těsto vyválíme a vytvoříme obdélník, nakrájíme těsto na plátky a posypeme loupanými a nasekanými mandlemi.
  6. Skladujeme v suchu! :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"