Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Raw snickers

Raw snickers

RAWMANIA
Recept
Něco nového, dobrého a kreativního!

Dopředu varuji, že klasická tyčinka Snickers chutná zcela jinak. Ale je také nezdravá a plná cukru, éček a jiné chemie. Takže proč si neudělat něco sladkého a dobrého s kakaovým korpusem s čokoládou, bílou vrstvou s karamelovou příchutí a datlovou směsí s kousky kešu oříšků. No nezní to krásně?

snickers3

Jelikož každý máme dny, kdy jsme nahoře a zase dole, já těch dní, co jsem nahoře (tudíž má kreativita je na nejvyšším bodě) musím využít. A tak vymýšlím všelijaké recepty, hledám inspiraci, zkouším nové chutě, ale hlavně se učím s novým fotoaparátem, který jsme nedávno koupili. Máme přece profesionální webové stránky, tak to chce profesionální výbavu. Ale upřímně, já nejsem žádný technik a sám Tom říká, že v mé přítomnosti si technika žije svůj vlastní život a já se tudíž neustále dostávám do situací typu – to samo! No snad to každá znáte, ať v tom nejsem sama. Zkrátka dostala jsem ruky velmi drahou techniku a učím se s ní pracovat, ale pomalu a jistě se s ní naštěstí kamarádím :-)

snickers6

Zpátky k receptu! Tloušťku všech vrstev nechám na vás. Můžete si dezert klidně dát do nějaké formy – třeba do formy od muffinů nebo si spodní vrstvu vyválejte do tvaru čtverce či obdélníku a pak nakrájejte. U receptů se vždy snažím zdůraznit, ať necháte volný průběh svojí fantazii. Napadá vás jiná ingredience? Použijte ji. Napadá vás jiný tvar dezertu? Krájejte, vykrajujte, hrajte si!

snickers7

Pokud vám přijde recept složitý, nenechte se zastrašit. I když dají vrstvy práci, výsledek stojí za to. Tak šup, šup! :-)

 • Suroviny:

  4-5 kusů

  Spodní vrstva

  • čokoláda – recept zde
  • půl šálku mandlové mouky nebo pomleté mandle
  • čtvrt šálku datlí
  • 1 lžíce kakaa

    - koupíte zde 

  Prostřední vrstva

  • půl šálku kešu

    - koupíte zde 

  • 2 lžíce kakaového másla (rozpuštěného)

    - koupíte zde 

  • 2 lžíce agáve sirupu nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  • čtvrt šálku vody

  Vrchní vrstva

 • Postup:
  1. Mouku smícháme s kakaem.
  2. Datle s čokoládou rozmixujeme a smícháme se suchou směsí.
  3. Vytvoříme kuličku těsta, kterou vyválíme do tvaru čtverce.
  4. Rozmixujeme najemno kešu oříšky a smícháme s ostatními ingrediencemi. Směs dlouho mícháme tak, aby se vše dobře propojilo a natřeme ji na těsto.
  5. Na vrchní vrstvu rozmixujeme datle s trochou vody na jemnou hmotu.
  6. Rozmixované datle rozetřeme po celé ploše dezertu.
  7. Vše posypeme nasekanými kešu oříšky a dáme do ledničky lehce ztuhnout.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky