Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Raw snickers

Raw snickers

RAWMANIA
Recept
Něco nového, dobrého a kreativního!

Dopředu varuji, že klasická tyčinka Snickers chutná zcela jinak. Ale je také nezdravá a plná cukru, éček a jiné chemie. Takže proč si neudělat něco sladkého a dobrého s kakaovým korpusem s čokoládou, bílou vrstvou s karamelovou příchutí a datlovou směsí s kousky kešu oříšků. No nezní to krásně?

snickers3

Jelikož každý máme dny, kdy jsme nahoře a zase dole, já těch dní, co jsem nahoře (tudíž má kreativita je na nejvyšším bodě) musím využít. A tak vymýšlím všelijaké recepty, hledám inspiraci, zkouším nové chutě, ale hlavně se učím s novým fotoaparátem, který jsme nedávno koupili. Máme přece profesionální webové stránky, tak to chce profesionální výbavu. Ale upřímně, já nejsem žádný technik a sám Tom říká, že v mé přítomnosti si technika žije svůj vlastní život a já se tudíž neustále dostávám do situací typu – to samo! No snad to každá znáte, ať v tom nejsem sama. Zkrátka dostala jsem ruky velmi drahou techniku a učím se s ní pracovat, ale pomalu a jistě se s ní naštěstí kamarádím :-)

snickers6

Zpátky k receptu! Tloušťku všech vrstev nechám na vás. Můžete si dezert klidně dát do nějaké formy – třeba do formy od muffinů nebo si spodní vrstvu vyválejte do tvaru čtverce či obdélníku a pak nakrájejte. U receptů se vždy snažím zdůraznit, ať necháte volný průběh svojí fantazii. Napadá vás jiná ingredience? Použijte ji. Napadá vás jiný tvar dezertu? Krájejte, vykrajujte, hrajte si!

snickers7

Pokud vám přijde recept složitý, nenechte se zastrašit. I když dají vrstvy práci, výsledek stojí za to. Tak šup, šup! :-)

 • Suroviny:

  4-5 kusů

  Spodní vrstva

  • čokoláda – recept zde
  • půl šálku mandlové mouky nebo pomleté mandle
  • čtvrt šálku datlí
  • 1 lžíce kakaa

  Prostřední vrstva

  • půl šálku kešu
  • 2 lžíce kakaového másla (rozpuštěného)
  • 2 lžíce agáve sirupu nebo jiného sladidla
  • čtvrt šálku vody

  Vrchní vrstva

 • Postup:
  1. Mouku smícháme s kakaem.
  2. Datle s čokoládou rozmixujeme a smícháme se suchou směsí.
  3. Vytvoříme kuličku těsta, kterou vyválíme do tvaru čtverce.
  4. Rozmixujeme najemno kešu oříšky a smícháme s ostatními ingrediencemi. Směs dlouho mícháme tak, aby se vše dobře propojilo a natřeme ji na těsto.
  5. Na vrchní vrstvu rozmixujeme datle s trochou vody na jemnou hmotu.
  6. Rozmixované datle rozetřeme po celé ploše dezertu.
  7. Vše posypeme nasekanými kešu oříšky a dáme do ledničky lehce ztuhnout.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"