Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Smoothie ze žlutého melounu

Smoothie ze žlutého melounu

RAWMANIA
Recept
Další skvělé smoothie, který Vás překvapí svou lahodnou chutí.

Už je mi blbý psát o tom, jak je všechno skvělé, lahodné, výborné, úžasné, dobré, vynikající, výjimečné. Ale všechno takové je a já už nenacházím vhodná slova pro tak chuťové zážitky, které na syrové stravě zažíváme. Snad vám nevadí moje nadšení, ale zase nebýt tohoto nadšeného pocitu z našeho životního stylu, nejsou tyto stránky, nejsou recepty a články a není naše spokojenost, která doprovází tuhle činnost. Takže odpusťte mé neustálé výrazy, ale tohle smoothie je opět jednoduché a bezkonkurenční!!

smoothie zluty meloun5

Jsou to tři jednoduché suroviny. Když jsem je dávala do mixéru, měla jsem trochu obavy. Některé ovoce (třeba borůvky) je nejlepší vychutnávat zvlášť, ale tato směs byla tak dobrá, že si ji od teď budu dávat jenom dohromady.

smoothie zluty meloun3

Díky melounu má smoothie osvěžující účinky a také dodá spoustu energie. Banány odvodní a očistí náš organismus od škodlivin a broskve zvyšují odolnost proti stresu a zlepšují imunitní systém.

Dejte si tuhle zdravou bombu, která je jednoduchá a je z ingrediencí, které určitě najdete ve své kuchyni!

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 banán
  • 1 broskev
  • půlka z půlky žlutého melounu
  • voda
 • Postup:
  1. Vše rozmixujemem doléváme vodou na požadovanou hustotu a vychutnáváme :-)
  2. TIP! Do koktejlu můžete přidat trochu máty nebo nějakou zeleň (polníček, špenát, mangold, …). Já přidala polníček a bylo to úžasné!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"