Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Buchta s kokosovým cukrem

Buchta s kokosovým cukrem

RAWMANIA
Recept
Skvělý recept na klasickou "buchtu". A co je základem? Nechte se překvapit!

Vyzkoušeli jsme další z produktů značky ISWARI. S touto značkou je radost pracovat, můžete čekat kvalitu a skvělou chuť. Ještě aby ne, je to jediný výrobce v ČR, který se specializuje na vyrobu produktů ze superpotravin – potraviny s vysokou nutriční hodnotou!

ISWARI buchta1

Tato "buchta" je velmi jednoduchá a není potřeba tolik ingrediencí. Základem je mouka z naklíčených semínek. Směs semínek ISWARI obsahuje naklíčenou pohanku, slunečnici a quinou. Pravidelná konzumace pohanky pomáhá léčit hemoroidy, žilky v očích a regeneruje jaterní buňky (poškozené například alkoholem). Slunečnice je výjimečná díky svým protivirovým a protinádorovým účinkům. A nakonec quinoa. Její výjimečnost dodává celé směsi skvělou chuť. Navíc je velkým zdrojem bílkovin, odbourává stres a bolest hlavy a je prevencí proti kardiovaskulárním onemocněním.

ISWARI buchta3

Mouku jsem vytvořila pečlivým rozmixováním celé směsi. Je třeba tomu dát čas a směs občas promíchat lžící. Ale v závěru dostanete sypkou a jemnou moučku, ideální pro tento recept!

ISWARI buchta7

Dezert je posypaný směsí kokosového cukru a skořice. Ach to je kombinace. Kokosový cukr je výborný už sám o sobě, ale se skořicí je to delikatesa! Pokud jste ještě nevyzkoušeli, neváhejte a pořiďte si ho, protože o hodně přicházíte!

 • Suroviny:

  4 čtverečky

  • 1,5 šálku mouky z naklíčených semínek (viz výše) – sušená naklíčená semínka
  • půl šálku ovesné mouky (rozmixované vločky) - nebo jiné třeba oříškové mouky
  • ¼ - ½ šálku agáve nebo jiného sladidla
  • 1 lžička skořice
  • půl lžičky perníkového koření
  • hrst drcených kakaových bobů

  Závěrečné sypání

  • 1 lžíce kokosového cukru
  • půl lžičky skořice
 • Postup:
  1. Smíchejte mouku ze semínek a ovesnou.
  2. Vyloupejte kakaové boby a nasekejte je do směsi.
  3. Pokud máte celou skořici, nastrouhejte ji a opět přidejte ke směsi, stejně jako perníkové koření. Promíchejte a přidejte agáve.
  4. Pořádně propracujte nebo pomixujte a směs natlačte do formy. Pomozte si hrníčkem a přitlačte.
  5. Smíchejte skořici a kokosový cukr a rovnoměrně posypte buchtu.
  6. Dejte ji chladit do lednice a po hodince podávejte!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"