Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Buchta s kokosovým cukrem

Buchta s kokosovým cukrem

RAWMANIA
Recept
Skvělý recept na klasickou "buchtu". A co je základem? Nechte se překvapit!

Vyzkoušeli jsme další z produktů značky ISWARI. S touto značkou je radost pracovat, můžete čekat kvalitu a skvělou chuť. Ještě aby ne, je to jediný výrobce v ČR, který se specializuje na vyrobu produktů ze superpotravin – potraviny s vysokou nutriční hodnotou!

ISWARI buchta1

Tato "buchta" je velmi jednoduchá a není potřeba tolik ingrediencí. Základem je mouka z naklíčených semínek. Směs semínek ISWARI obsahuje naklíčenou pohanku, slunečnici a quinou. Pravidelná konzumace pohanky pomáhá léčit hemoroidy, žilky v očích a regeneruje jaterní buňky (poškozené například alkoholem). Slunečnice je výjimečná díky svým protivirovým a protinádorovým účinkům. A nakonec quinoa. Její výjimečnost dodává celé směsi skvělou chuť. Navíc je velkým zdrojem bílkovin, odbourává stres a bolest hlavy a je prevencí proti kardiovaskulárním onemocněním.

ISWARI buchta3

Mouku jsem vytvořila pečlivým rozmixováním celé směsi. Je třeba tomu dát čas a směs občas promíchat lžící. Ale v závěru dostanete sypkou a jemnou moučku, ideální pro tento recept!

ISWARI buchta7

Dezert je posypaný směsí kokosového cukru a skořice. Ach to je kombinace. Kokosový cukr je výborný už sám o sobě, ale se skořicí je to delikatesa! Pokud jste ještě nevyzkoušeli, neváhejte a pořiďte si ho, protože o hodně přicházíte!

 • Suroviny:

  4 čtverečky

  • 1,5 šálku mouky z naklíčených semínek (viz výše) – sušená naklíčená semínka
  • půl šálku ovesné mouky (rozmixované vločky) - nebo jiné třeba oříškové mouky
  • ¼ - ½ šálku agáve nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  • 1 lžička skořice
  • půl lžičky perníkového koření
  • hrst drcených kakaových bobů

    - koupíte zde 

  Závěrečné sypání

  • 1 lžíce kokosového cukru

    - koupíte zde 

  • půl lžičky skořice
 • Postup:
  1. Smíchejte mouku ze semínek a ovesnou.
  2. Vyloupejte kakaové boby a nasekejte je do směsi.
  3. Pokud máte celou skořici, nastrouhejte ji a opět přidejte ke směsi, stejně jako perníkové koření. Promíchejte a přidejte agáve.
  4. Pořádně propracujte nebo pomixujte a směs natlačte do formy. Pomozte si hrníčkem a přitlačte.
  5. Smíchejte skořici a kokosový cukr a rovnoměrně posypte buchtu.
  6. Dejte ji chladit do lednice a po hodince podávejte!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky