Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Jahodové růžičky

Jahodové růžičky

RAWMANIA
Recept
Maličkost, která dokáže udělat tolik radosti.

Začínám si hrát s ovocem, protože zjišťuji, že neustálé dezertování se sušenými ingrediencemi nám zkrátka nedělá dobře. A tak je třeba si hrát s těmi živými. Různé zdobení a všelijaké vytváření mě hrozně baví. Tak proč dělat neustále ořechové dezertíky, když můžeme udělat pořádný ovocný dort nebo mísu plnou všelijakého ovoce. 

ruze z jahod1

A tak ode mě teď můžete čekat plno receptů plné barev a sladkého ovoce :-) Bude to odměna nejen pro náš žaludek, ale zajisté i pro ten váš. Takový velký čokoládový dort (recept zde) byl naprosto úžasný, ale přece jen, i v té syrové stravě se musí jíst zdravě!

ruze z jahod4

Jak jsem růžičky udělala? Na tyto zdobící vychytávky narazíte třeba na youtube. Dají se vyhledat opravdu všude a je jen na vás, který postup si vyberete a bude vám nejvíce vyhovovat. Já to zkoušela poprvé a myslím, že ještě tak půl kila jahodových růžiček a budu profík.. No to mám ještě co dělat. Nikdo není dokonalý, někomu to půjde hned, někdo občas škobrtne. Každopádně postup je jednoduchý. Zkrátka jen zařezáváte plátky (růží) a nožem je oddělujete. Nezařezávejte je příliš, pak nedrží tvar a odpadávají. Naopak, když je naříznete málo, nejdou oddělit. Chce to cvik, ale myslím, že si na to každý přijde :-)

ruze z jahod11

Doufám, že tyto růžičky budou dostatečnou inspirací pro něco velkého. Chutný dárek nebo jen tak pro radost. Buďte kreativní :-)

 • Suroviny:

  Jahodové růžičky

  • několik jahod - omytých
  • kousek banánu (odkrojeného i se slupkou tak, aby stál rovně)
  • párátka
 • Postup:
  1. Párátka zapíchneme do středu jahody a začneme vytvářet plátky růží.
  2. Až máme všechny jahody hotové, zapichujeme je párátky do banánu.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky