Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Jahodové růžičky

Jahodové růžičky

RAWMANIA
Recept
Maličkost, která dokáže udělat tolik radosti.

Začínám si hrát s ovocem, protože zjišťuji, že neustálé dezertování se sušenými ingrediencemi nám zkrátka nedělá dobře. A tak je třeba si hrát s těmi živými. Různé zdobení a všelijaké vytváření mě hrozně baví. Tak proč dělat neustále ořechové dezertíky, když můžeme udělat pořádný ovocný dort nebo mísu plnou všelijakého ovoce. 

ruze z jahod1

A tak ode mě teď můžete čekat plno receptů plné barev a sladkého ovoce :-) Bude to odměna nejen pro náš žaludek, ale zajisté i pro ten váš. Takový velký čokoládový dort (recept zde) byl naprosto úžasný, ale přece jen, i v té syrové stravě se musí jíst zdravě!

ruze z jahod4

Jak jsem růžičky udělala? Na tyto zdobící vychytávky narazíte třeba na youtube. Dají se vyhledat opravdu všude a je jen na vás, který postup si vyberete a bude vám nejvíce vyhovovat. Já to zkoušela poprvé a myslím, že ještě tak půl kila jahodových růžiček a budu profík.. No to mám ještě co dělat. Nikdo není dokonalý, někomu to půjde hned, někdo občas škobrtne. Každopádně postup je jednoduchý. Zkrátka jen zařezáváte plátky (růží) a nožem je oddělujete. Nezařezávejte je příliš, pak nedrží tvar a odpadávají. Naopak, když je naříznete málo, nejdou oddělit. Chce to cvik, ale myslím, že si na to každý přijde :-)

ruze z jahod11

Doufám, že tyto růžičky budou dostatečnou inspirací pro něco velkého. Chutný dárek nebo jen tak pro radost. Buďte kreativní :-)

 • Suroviny:

  Jahodové růžičky

  • několik jahod - omytých
  • kousek banánu (odkrojeného i se slupkou tak, aby stál rovně)
  • párátka
 • Postup:
  1. Párátka zapíchneme do středu jahody a začneme vytvářet plátky růží.
  2. Až máme všechny jahody hotové, zapichujeme je párátky do banánu.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"