Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Hruškové placky

Hruškové placky Doporučený

RAWMANIA
Recept
Díky zralosti mají výbornou hruškovou vůni a kiwi dodá trochu sladkokyselé chuti! :)

Dlouho jsem se na tyto placičky chystala, ale čekala jsem na opravdu zralé hrušky, které dodají tu správnou chuť a vůni. Já vím, že se těmto placičkám klasicky říká ovocná kůže, ale mně se ten název moc nelíbí, takže pro mě jsou to palačinky nebo placky. Nicméně, podstata je stejná. Jde o rozmixovanou sušenou směs, která vám vydrží několik měsíců, pokud ji budete skladovat v suchu. Hodí se na výlety, na recepty s palačinkami nebo jen takové uzobávání po večerech, když přijde na něco chuť.

hruskove placky3

Do placiček můžete přidat třeba vanilku nebo skořici, perníkové koření apod. Ale já tentokrát perníkové koření chtěla vynechat, protože Vánoce tu byly před měsícem a sice je venku krásně bílo, ale přece jen mi to koření až moc připomíná dobu svátků. A já už bych nejradši jarní kvítí a zeleň! K hruškám jsem pro kyselost přidala kiwi, ale pokud nejste jeho fanda, můžete ho vynechat a nahradit ho třeba pár lžičkami citronu. Pokud kiwi milujete stejně jako já, doporučuji ho do receptu přidat. :)

hruskove placky2

Možná se vám bude zdát, že rozmixované hrušky jsou moc tekuté, ale opravdu se nebojte. Směs se vysuší jako každá jiná. Ale kdyby se vám to přece jen nezdálo, můžete přidat banán. :)

hruskove placky4

 

 • Suroviny:

  2-3 tácy

  • 4 hrušky
  • 2 kiwi
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme a na sušící tácy dáme vložky pro tekutou směs.
  2. Rozmixovanou směs krásně rozetřeme (necháme tak 0,5 cm vrstvu) a sušíme tak 8-10 hodin.
  3. Občas zkontrolujte, aby nebyly placky moc vysušené a nelámaly se.
  4. Udržujeme v suchu – já je vždy zabalím do pečícího do ruličky papíru a svážu!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Mila Beata Mila Beata26.01.2016 21:12
tak :) placky se susi, jen maly technicky dotaz : hrusky mixovat i s jadrincem a kiwi loupat/neloupat, ja mixovala i jadrinec a neloupala a zatim se to jevi jako v pohode :D
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová27.01.2016 13:56
Hrušky jsem mixovala s jádřincem, ale kiwi jsem oloupala. Vždycky ho loupu, takže mě nenapadlo se o tom zmínit :( Ale snad to nebude tolik vadit :P Ať se povedou!! B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Mila Beata Mila Beata28.01.2016 01:24
Iveta Iveta30.05.2016 12:26
Dobrý den, pokud nemám do sušičky vložku pro tekuté směsi mohu použít pečící papír a sušit na něm?
Děkuji za odpověď Iveta
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová13.06.2016 10:10
Zdravím Ivetko :) Je možné použít sušící papír, jen je třeba ho trošku potřít kokosovým olejem, aby se směs nepřilepila :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Z. Z.27.05.2018 15:07
Zdravim, je mozne smes ususit treba pouze na slunci a na pecicim papiru?
Dekuji za odpoved :)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky