Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Čokoládový chia pudink

Čokoládový chia pudink

RAWMANIA
Recept
Z chia semínek se dá vytvořit spoustu pudinků se spousty příchutí!

No, kdo nemá rád čokoládový pudink? Určitě pár lidí se najde, ale myslím, že s touto příchutí se snad člověk zavděčí každému. I Tom s radostí přijal mističku pudinku s kakaovými boby a kousky raw čokolády.

coko chia pudink1

Mně tento recept zachutnal právě díky kouskům čokolády, které jsou v pudinku dokonalou třešničkou! A navíc vypadá celý dezert skvěle. Pokud byste nechtěli dělat pudink s chia semínky, přidejte banán a hned máte další super recept.

coko chia pudink4

Ale mně osobně se verze s chia semínky moc líbí, protože jsou zdravá a zasytí. Kdo by to do těch malých semínek řekl. A v zimě, když není kolem nás tolik ovoce a zeleniny, je třeba trošku zaplnit žaludek i něčím jiným a doplnit tak živiny z chybějícího „ovozelu“.

coko chia pudink5

Recept je až moc jednoduchý, takže pokud vás zaujal, šup na něj!

 • Suroviny:

  1 větší porce

 • Postup:
  1. Do mandlového mléka dáme chia semínka a čekáme, až nabobtnají – tedy až vsáknou veškeré mléko, aby nám vznikla pudinková hmota. V průběhu promícháváme. Mělo by to vzít max půl hodinky.
  2. Pokud by se vám zdál pudink málo hustý, přidejte více chia semínek a opět chvilku počkejte.
  3. Hotový pudink pak hodíme do mixéru se všemi ostatními ingrediencemi kromě kakaových bobů a nasekaných kousků raw čokolády.
  4. Dochutíme a dosladíme, pokud je třeba.
  5. Přidáme kakaové boby a ozdobíme raw čokoládou.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Alena Babičová Alena Babičová26.08.2016 07:07
Ahoj, ráda bych se zeptala jak je to s kombinací semínek a ovoce, všude čtu, že by se neměly spolu míchat kvůli jiné době trávení, ale v pudincích většinou jsou chia semínka a ovoce.....u chia to neplatí ? Nebo jak to tedy je ? Děkuji a máš úžasné stránky. Alča :-)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Alena Babičová Alena Babičová26.08.2016 09:17
myslím ovoce mimo banánu....
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Alena Babičová Alena Babičová26.08.2016 09:24
už jsem z toho jelen, i ten banán by se neměl se semínky.....? Čerpám ze stránek: www.oslikuv.net/skola/cl059.htm
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
IvanaZ IvanaZ09.12.2016 19:39

Odebírat inspirace a novinky