Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čokoládový chia pudink

Čokoládový chia pudink

RAWMANIA
Recept
Z chia semínek se dá vytvořit spoustu pudinků se spousty příchutí!

No, kdo nemá rád čokoládový pudink? Určitě pár lidí se najde, ale myslím, že s touto příchutí se snad člověk zavděčí každému. I Tom s radostí přijal mističku pudinku s kakaovými boby a kousky raw čokolády.

coko chia pudink1

Mně tento recept zachutnal právě díky kouskům čokolády, které jsou v pudinku dokonalou třešničkou! A navíc vypadá celý dezert skvěle. Pokud byste nechtěli dělat pudink s chia semínky, přidejte banán a hned máte další super recept.

coko chia pudink4

Ale mně osobně se verze s chia semínky moc líbí, protože jsou zdravá a zasytí. Kdo by to do těch malých semínek řekl. A v zimě, když není kolem nás tolik ovoce a zeleniny, je třeba trošku zaplnit žaludek i něčím jiným a doplnit tak živiny z chybějícího „ovozelu“.

coko chia pudink5

Recept je až moc jednoduchý, takže pokud vás zaujal, šup na něj!

 • Suroviny:

  1 větší porce

 • Postup:
  1. Do mandlového mléka dáme chia semínka a čekáme, až nabobtnají – tedy až vsáknou veškeré mléko, aby nám vznikla pudinková hmota. V průběhu promícháváme. Mělo by to vzít max půl hodinky.
  2. Pokud by se vám zdál pudink málo hustý, přidejte více chia semínek a opět chvilku počkejte.
  3. Hotový pudink pak hodíme do mixéru se všemi ostatními ingrediencemi kromě kakaových bobů a nasekaných kousků raw čokolády.
  4. Dochutíme a dosladíme, pokud je třeba.
  5. Přidáme kakaové boby a ozdobíme raw čokoládou.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Alena Babičová Alena Babičová26.08.2016 07:07
Ahoj, ráda bych se zeptala jak je to s kombinací semínek a ovoce, všude čtu, že by se neměly spolu míchat kvůli jiné době trávení, ale v pudincích většinou jsou chia semínka a ovoce.....u chia to neplatí ? Nebo jak to tedy je ? Děkuji a máš úžasné stránky. Alča :-)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Alena Babičová Alena Babičová26.08.2016 09:17
myslím ovoce mimo banánu....
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Alena Babičová Alena Babičová26.08.2016 09:24
už jsem z toho jelen, i ten banán by se neměl se semínky.....? Čerpám ze stránek: www.oslikuv.net/skola/cl059.htm
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
IvanaZ IvanaZ09.12.2016 19:39