Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Mandlovo-kokosové čtverečky

Mandlovo-kokosové čtverečky

RAWMANIA
Recept
Sice tak nevypadají, ale mají lehce karamelovou chuť a to z nich dělá přímo hříšný dezert!

Ne vždy je možné fotografií zachytit to, jak je recept skvělý a zvlášť tento byl opravdu oříšek. Když jsem vytvořila to delikátní těsto, přemýšlela jsem, co z něj udělat. Bála jsem se, že by ve formičkách nedrželo a tak jsem ho jen vyválela a nakrájela na čtverečky. Po ztuhnutí jsem nemohla uvěřit, jak božsky čtverečky chutnají a pokud si chcete na něčem opravdu pochutnat, musíte tento recept vyzkoušet.

mandlovo kokosove ctverecky4

Tou dokonalou kombinací jsou mandle, kokosový cukr a kokosové máslo. Karamelový nádech vytváří mandle a kokosový cukr, smetanovou chuť přidávají zase kešu oříšky. Nakonec vše dokresluje vanilka. A tohle všechno dohromady je tak perfektní, že to připomíná bílou čokoládu s karamelovou příchutí. Prostě bomba!

mandlovo kokosove ctverecky3

Samozřejmě nemusíte vytvářet čtverečky, můžete si vytvořit kolečka, tyčinky, ukoulet kuličky… Popřemýšlejte a zapojte fantazii, protože za tento recept to opravdu stojí. Jsem zvědavá, jak dlouho mi vydrží, protože je pořádná fuška od nich držet někoho dál :)

 • Suroviny:

  1 tác čtverečků

 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme dohromady a mixujeme tak dlouho, dokud nevznikne hladká hmota – trochu jako máslo.
  2. Následně směs rozválíme mezi dvěma pečícími papíry a dáme ztuhnout do mrazáku.
  3. Pak už jen nalámeme nebo nakrájíme a podáváme.
  4. Udržujeme v lednici nebo mrazáku.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno neděle, 1. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"