Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Mandlovo-kokosové čtverečky

Mandlovo-kokosové čtverečky

RAWMANIA
Recept
Sice tak nevypadají, ale mají lehce karamelovou chuť a to z nich dělá přímo hříšný dezert!

Ne vždy je možné fotografií zachytit to, jak je recept skvělý a zvlášť tento byl opravdu oříšek. Když jsem vytvořila to delikátní těsto, přemýšlela jsem, co z něj udělat. Bála jsem se, že by ve formičkách nedrželo a tak jsem ho jen vyválela a nakrájela na čtverečky. Po ztuhnutí jsem nemohla uvěřit, jak božsky čtverečky chutnají a pokud si chcete na něčem opravdu pochutnat, musíte tento recept vyzkoušet.

mandlovo kokosove ctverecky4

Tou dokonalou kombinací jsou mandle, kokosový cukr a kokosové máslo. Karamelový nádech vytváří mandle a kokosový cukr, smetanovou chuť přidávají zase kešu oříšky. Nakonec vše dokresluje vanilka. A tohle všechno dohromady je tak perfektní, že to připomíná bílou čokoládu s karamelovou příchutí. Prostě bomba!

mandlovo kokosove ctverecky3

Samozřejmě nemusíte vytvářet čtverečky, můžete si vytvořit kolečka, tyčinky, ukoulet kuličky… Popřemýšlejte a zapojte fantazii, protože za tento recept to opravdu stojí. Jsem zvědavá, jak dlouho mi vydrží, protože je pořádná fuška od nich držet někoho dál :)

 • Suroviny:

  1 tác čtverečků

 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme dohromady a mixujeme tak dlouho, dokud nevznikne hladká hmota – trochu jako máslo.
  2. Následně směs rozválíme mezi dvěma pečícími papíry a dáme ztuhnout do mrazáku.
  3. Pak už jen nalámeme nebo nakrájíme a podáváme.
  4. Udržujeme v lednici nebo mrazáku.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno neděle, 1. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky