Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Raw kokosky

Raw kokosky

RAWMANIA
Recept
Jak uvádí název, kokosky mají pouze dvě ingredience.

Tyto kokosky jsou vážně super, protože je máte rychle hotové a nepotřebujete na ně spoustu ingrediencí. Jen mají takový malý háček – pokud nemáte opravdu výkonný mixér, tak samotné suché datle prostě nerozmixujete. Samozřejmě si můžete udělat kokosky i tak, jen stačí datle na pár hodin namočit, pořádně přecedit a pak rozmixovat. Ale v tomto případě musíte počítat s tím, že bude třeba přidat minimálně dvakrát více kokosu, aby směs zhoustla. Protože namočené datle budou příliš mokré. Ale taky to půjde, takže se určitě nenechte odradit.

raw kokosky2

Ti z vás, kdo doma mají nějaký bytelnější stroj, zvládnou rozmixovat datle bez namočení. Vytvoří se vám těžká mazlavá datlová směs, kterou můžete používat ke spoustě receptů – do korpusů, do datlových tyčinek nebo klidně i jako sladidlo do smoothies a jiných raw nápojů.

raw kokosky4

Nenechte se odrazovat tím, že nemáte drahé a výkonné přístroje. Někdy jen stačí nůž na nakájení surovin a ruce k vytvoření těsta. I kdybyste žádný mixér neměli, stejně si zvládnete tyto kokosky udělat (věřte mi, moje zkušenost). Stačí datle nakrájet najemno a smíchat s kokosem. Pak jen ručně vytvořit z obou ingrediencí těsto, ze kterého následně udělat kuličky. Zkrátka, vždycky to jde, jen se musí chtít :)

 • Suroviny:

  20 kokosek

  • 2 šálky datlí
  • 1 a půl šálku strouhaného kokosu

   

 • Postup:
  1. Datle rozmixujeme najemno a následně přidáme kokos. 
  2. Vytvoříme těsto a následně tvoříme kuličky. 
  3. Postup pro méně výkonné mixéry (nebo postup bez mixéru) najdete v textu výše :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno neděle, 1. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

AnetaK AnetaK12.08.2016 18:08
Z vlastní zkušenosti ohledně zpracování suchých datlí - a zároveň absence super výkonného mixéru - prostě je pomelu v mlýnku na maso. Je to celkem posilovna, ale stojí to za to - směs je hladká a skvěle se doplní s rozmixovaným kokosem (lepší aroma).
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Anna Kolčavová Anna Kolčavová12.08.2016 18:42
Souhlasím s Anetou,umleté datle jsou dobrým řešením,také i v některých receptech je vhodnější suroviny namlít než mixovat.;-)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat