Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Raw kokosky

Raw kokosky

RAWMANIA
Recept
Jak uvádí název, kokosky mají pouze dvě ingredience.

Tyto kokosky jsou vážně super, protože je máte rychle hotové a nepotřebujete na ně spoustu ingrediencí. Jen mají takový malý háček – pokud nemáte opravdu výkonný mixér, tak samotné suché datle prostě nerozmixujete. Samozřejmě si můžete udělat kokosky i tak, jen stačí datle na pár hodin namočit, pořádně přecedit a pak rozmixovat. Ale v tomto případě musíte počítat s tím, že bude třeba přidat minimálně dvakrát více kokosu, aby směs zhoustla. Protože namočené datle budou příliš mokré. Ale taky to půjde, takže se určitě nenechte odradit.

raw kokosky2

Ti z vás, kdo doma mají nějaký bytelnější stroj, zvládnou rozmixovat datle bez namočení. Vytvoří se vám těžká mazlavá datlová směs, kterou můžete používat ke spoustě receptů – do korpusů, do datlových tyčinek nebo klidně i jako sladidlo do smoothies a jiných raw nápojů.

raw kokosky4

Nenechte se odrazovat tím, že nemáte drahé a výkonné přístroje. Někdy jen stačí nůž na nakájení surovin a ruce k vytvoření těsta. I kdybyste žádný mixér neměli, stejně si zvládnete tyto kokosky udělat (věřte mi, moje zkušenost). Stačí datle nakrájet najemno a smíchat s kokosem. Pak jen ručně vytvořit z obou ingrediencí těsto, ze kterého následně udělat kuličky. Zkrátka, vždycky to jde, jen se musí chtít :)

 • Suroviny:

  20 kokosek

  • 2 šálky datlí
  • 1 a půl šálku strouhaného kokosu

   

 • Postup:
  1. Datle rozmixujeme najemno a následně přidáme kokos. 
  2. Vytvoříme těsto a následně tvoříme kuličky. 
  3. Postup pro méně výkonné mixéry (nebo postup bez mixéru) najdete v textu výše :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno neděle, 1. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

AnetaK AnetaK12.08.2016 18:08
Z vlastní zkušenosti ohledně zpracování suchých datlí - a zároveň absence super výkonného mixéru - prostě je pomelu v mlýnku na maso. Je to celkem posilovna, ale stojí to za to - směs je hladká a skvěle se doplní s rozmixovaným kokosem (lepší aroma).
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Anna Kolčavová Anna Kolčavová12.08.2016 18:42
Souhlasím s Anetou,umleté datle jsou dobrým řešením,také i v některých receptech je vhodnější suroviny namlít než mixovat.;-)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky