Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Datlové sušenky

Datlové sušenky

RAWMANIA
Recept
S kombinací datlí, ořechů a skořice nikdy nic nezkazíte.

Jakmile jsem zpracovala banánové sušenky, přišla chuť na nějaké další. A jelikož jsem měla vytvořenou datlovou pastu, řekla jsem si, že bude stačit ji smíchat s nějakými ořechy, trochu dochutit a směs vysušit v sušičce. Mimochodem, takové recepty bývají většinou těmi nejlepšími, jelikož jsou spontánní a ze surovin, které najdu v poličkách – což sama nikdy nevím, co všechno tam najdu :)

datlove susenky2

Stále se ale snažím dodržovat určitou jednoduchost receptů s malým množstvím surovin, aby vás recepty moc nevyděsily a následně neodradily. U tohoto receptu vás může odradit mandlové máslo. Buď si můžete vytvořit domácí nebo koupit už hotové ve zdravých výživách nebo specializovaných e-shopech. Pokud byste ale máslo vůbec použít nechtěli, můžete jen zvýšit množství celých mandlí a vytvořit sušenky i bez mandlového másla.

datlove susenky5

Následně stačí vše usušit a máte hotovo. Sušení může trvat trochu déle, ale pokud byste chtěli proces urychlit, přidejte do těsta více suchých ingrediencí (ořechů). Sušenek budete mít sice více a nebudou tak jemné, ale výborné budou taky a navíc se rychleji usuší. Tak co, půjdete je taky zkusit? :)

 • Suroviny:

  15 sušenek

  • 1 šálek datlové pasty - recept zde
  • 2 lžíce mandlového másla
  • 1 lžička skořice
  • půl šálku mandlí
  • půl šálku vlašských oříšků
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme dohromady. Můžeme nechat i kousky, sušenky jsou pak konzistentně zajímavější. V textu výše jsou vypsané rady v případě, že nepoužijete mandlové máslo. 
  2. Následně tvoříme libovolné tvary a sušíme 8-10 hodin v sušičce. 
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno neděle, 1. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Boudička Boudička11.12.2016 08:14
Dobrý den, dokázala byste prosím odhadnout, jak přibližně dlouho sušenky vydrží? Nemám vůbec odhad, jak asi dlouho jsou výrobky raw "stále dobré". Děkuji :-)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová28.12.2016 09:22
Dobrý den :) Všechny sušené recepty nebo recepty, kde se použijí pouze sušené suroviny bez vody vydrží klidně i několik týdnů (ovocné palačinky i několik měsíců). Zkrátka se pak recepty chovají jako klasické sušené ovoce a ořechy a mají tudíž i delší trvanlivost :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Ketrin Ketrin16.01.2017 09:57
Dobrý den, na kolik stupnu susite?
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová16.01.2017 13:17
Zdravím :) Sušička obvykle suší mezi 40°C - 60°C stupni. Já suším na 45°C, aby byly sušenky v raw kvalitě, ale zase to déle trvá. Takže záleží na tom, co upřednostňujete :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat