Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Banánové sušenky

Banánové sušenky

RAWMANIA
Recept
Sušenky s banánovou příchutí sypané sušeným ovocem. 

Je překvapivé, co všechno můžete v raw stravě vytvořit. U těchto sušenek by člověk neřekl, že jsou z ořechů, banánů a v podstatě jen vysušené. Když se navíc naleží, získávají karamelový nádech, který mám nejradši. Zatím stojí opět (můj oblíbený) kokosový cukr. Tento recept bych zařadila do těch, které byste si nejradši vytvořily jen pro sebe. Ale tak krutá naštěstí nejsem, vždycky se podělím a s radostí koukám, jak ostatním chutná :) 

bananove susenky nove1

Díky sušení nemusí být naše tělo z těchto receptů tolik nadšené, ale pokud sušená jídla nekonzumujete tak často, nebude to problém. Důležité je, co vaše tělo zvládá a co mu vyhovuje. Určitě se neřiďte názory, které všude padají, ale svou vlastní intuicí. Ta ví o vás nejvíce a ví, co je pro vás nejlepší. Přirozeně vám bude vždy dělat dobře čestvé ovoce a zelenina, ale není špatné si občas vytvořit něco křupavějšího. 

bananove susenky nove2

Nebojte se jich vytvořit více. Sušenky vydrží velmi dlouho, stejně jako jiné sušené potraviny. A budou se vám hodit, až se spontánně rozhodnete k nějakému výletu. Jelikož jsou sušenky z ořechů, stačí si jich vzít opravdu málo, protože vás přiozeně zasytí. Vždy ale dbejte na to, aby čerstvé suroviny tvořily značnou část vašeho jídleníčku. Dodávejte si to, co vám dělá nejlíp :)

 • Suroviny:

  Asi 20 sušenek

  • 1 šálek lískových oříšků
  • půl šálku mandlí
  • 2 banány
  • 3 lžíce kokosového cukru - podle chuti

    - koupíte zde 

    
  • 1 lžička skořice
  • čtvrt lžičky soli

    - koupíte zde 

  • půl šálku goji

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Rozmixujeme ořechy a směs odložíme do misky, kde následně vmícháme ostatní ingredience kromě kokosového cukru a banánů. 
  2. Rozmixujeme banány s kokosovým cukrem a promícháme obě směsi dohromady. Vytvoří se nám lepivé těsto.
  3. Lžičkou tvoříme placičky a sušíme asi 10h – po 6h obracíme. Skladujeme v suchu. 
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky