Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Banánové sušenky

Banánové sušenky

RAWMANIA
Recept
Sušenky s banánovou příchutí sypané sušeným ovocem. 

Je překvapivé, co všechno můžete v raw stravě vytvořit. U těchto sušenek by člověk neřekl, že jsou z ořechů, banánů a v podstatě jen vysušené. Když se navíc naleží, získávají karamelový nádech, který mám nejradši. Zatím stojí opět (můj oblíbený) kokosový cukr. Tento recept bych zařadila do těch, které byste si nejradši vytvořily jen pro sebe. Ale tak krutá naštěstí nejsem, vždycky se podělím a s radostí koukám, jak ostatním chutná :) 

bananove susenky nove1

Díky sušení nemusí být naše tělo z těchto receptů tolik nadšené, ale pokud sušená jídla nekonzumujete tak často, nebude to problém. Důležité je, co vaše tělo zvládá a co mu vyhovuje. Určitě se neřiďte názory, které všude padají, ale svou vlastní intuicí. Ta ví o vás nejvíce a ví, co je pro vás nejlepší. Přirozeně vám bude vždy dělat dobře čestvé ovoce a zelenina, ale není špatné si občas vytvořit něco křupavějšího. 

bananove susenky nove2

Nebojte se jich vytvořit více. Sušenky vydrží velmi dlouho, stejně jako jiné sušené potraviny. A budou se vám hodit, až se spontánně rozhodnete k nějakému výletu. Jelikož jsou sušenky z ořechů, stačí si jich vzít opravdu málo, protože vás přiozeně zasytí. Vždy ale dbejte na to, aby čerstvé suroviny tvořily značnou část vašeho jídleníčku. Dodávejte si to, co vám dělá nejlíp :)

 • Suroviny:

  Asi 20 sušenek

  • 1 šálek lískových oříšků
  • půl šálku mandlí
  • 2 banány
  • 3 lžíce kokosového cukru - podle chuti 
  • 1 lžička skořice
  • čtvrt lžičky soli
  • půl šálku goji
 • Postup:
  1. Rozmixujeme ořechy a směs odložíme do misky, kde následně vmícháme ostatní ingredience kromě kokosového cukru a banánů. 
  2. Rozmixujeme banány s kokosovým cukrem a promícháme obě směsi dohromady. Vytvoří se nám lepivé těsto.
  3. Lžičkou tvoříme placičky a sušíme asi 10h – po 6h obracíme. Skladujeme v suchu. 
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"