Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Tatínkovy pralinky

Tatínkovy pralinky

RAWMANIA
Recept
Plné čokolády a lahodné chuti.

Ne všichni členové mojí rodiny jsou raw, ale když mají narozeniny nebo svátek, stejně ode mě dostanou něco syrového a sladkého. Vždy se co nejvíce snažím napodobit pečené dorty nebo laskominy, které jim chutnají. Tyto pralinky, které jsem dělala taťkovi k svátku, se povedly, chutnaly výborně a byly zdravé. Takže pokud máte také vegany (v mém případě), vegetariány nebo masožrouty v rodině a nechcete jim dělat jako dárek ty jejich nezdravé a vařené dobrůtky, tento recept je pro vás. A je naprosto ohromí! 

tatinkovy pralinky8

Navíc mám ráda, když ne-raw lidé ochutnávají moje recepty a nemůžou uvěřit, že i v zasyrova se dají dělat takové dobré věci. Vždy mě to potěší, protože vnitřně doufám, že i oni jednou budou zdraví a raw :-)

tatinkovy pralinky11

Pralinky jsou jednoduché a rychlé. Měla jsem je do dvaceti minut. Základem v receptu je Nutella, kterou jsem si udělala domácí. Můžete ji vyrobit z buď z namočených, nebo nenamočených lískových oříšků. Namočené se lépe stráví a v pralinkách jejich ne moc hladká konzistence vůbec nevadí, naopak.

tatinkovy pralinky9

Ano použila jsem vločky, které nepatří do syrové stravy. Pokud chcete opravdu raw ovesnou mouku, je potřeba namlet oves na speciálním mlýnku. Pak bude raw. Já jsem se používáním ovesných vloček do receptů inspirovala od lidí, kteří jsou na syrové stravě už přes dvacet let a jsou stále zdraví, šťastní a plní elánu. Proto si nemyslím, že vločky tolik škodí. Ale je to individuální a potřeba to vyzkoušet. Nám oves nevadí, ale protože je to zbytečná potravina, která tělo může zatěžovat (tím, že ji musí zpracovat), snažíme si nedávat jídlo s vločkami tak často. Pokud to někomu nevyhovuje, je možné vločky nahradit kokosovou, lískovou, mandlovou nebo makovou moukou.

 • Suroviny:

  Asi 15 kuliček

  • 1 šálek ovesných vloček - rozmixovaných
  • nutella - recept zde
  • 1 šálek datlí
  • hrstka kešu

    - koupíte zde 

  • 2 lžíce raw kakaa

    - koupíte zde 

  • 1 lžička skořice
 • Postup:
  1. Nejprve podle receptu vytvoříme nutellu. Použijeme celou porci nutelly.
  2. Dále rozmixujeme vločky s datlemi a jednou lžící kakaa.
  3. Obě směsi promícháme a přidáváme vločky, pokud je směs lepivá.
  4. Vytvoříme těsto. Zbylou lžíci kakaa rozmícháme se skořicí.
  5. Z těsta tvoříme kuličky, do kterých dáváme po jednom oříšku kešu a následně je obalujeme ve skořicové směsi.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky