Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

NORI rolky

NORI rolky

RAWMANIA
Recept
Tortilly z řasy NORI s česnekovým dresinkem a miniburgery. Zkrátka báječné chutě zabalené do mořské zeleniny!

Tohle bude spíše inspirací než návodem, jelikož  jsem chytla nějakou špatnou karmu a v ten den se vůbec nic nevedlo (to bude asi tím, že jsem den před tím zhřešila a dala si něco z "normální stravy" a příroda mě potrestala - kdyby mi to alespoň chutnalo!). Rolky sice vypadají krásně, ale volba dipu a miniburgerů dohromady nebyla zrovna bomba. Ale zvlášť chutnaly výborně.

Každopádně recept jsem vylepšila a myslím, že je to výborná alternativa různých salátových tortill nebo wrapů.

Navíc řasa NORI je vynikající a zdravou mořskou zeleninou. Pravidelná dávka této řasy způsobí až rapidný růst vlasů.

cesnekove miniburgery4

Dále zlepšuje funkci štítné žlázy a posiluje metabolismus. Oproti rybám mají výhodu, že neobsahují žádný tuk a žádné toxické látky, které by ryby mohly mít (nehledě na to, že je to maso, není to raw a je to nevinné zvíře, které patří do moře a ne k nám do žaludku!). Mají protiplísňové, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Řasy celkové zpomalují a podporují prevenci rakoviny (zejména prsu nebo kůže). Jsou výborným antioxidantem a perfektně čistí tělo od škodlivin. NORI má také vysoký obsah bílkovin a působí na správnou funkci mozku. 

cesnekove miniburgery3

Takže na co čekáte? Šup šup!

 • Suroviny:

  1 porce

  • dip česnekové aioli - recept zde
  • naklíčená čočka
  • nakrájená kapusta
  • miniburgery (nemusí) - recept zde
  • plátky řasy NORI
 • Postup:
  1. Nachystáme si dip podle receptu.
  2. Kapustu si nakrájíme na 2 cm plátky a nachystáme si naklíčenou čočku.
  3. Řasu nenamáčíme, položíme si ji tak, abychom měli kolem sebe místo. Nejdříve pokládáme kapustu (tak, abychom zakryli řasu, nejlépe doprostřed). Potom hrst naklíčené čočky a nakonec vše pokapeme dipem, případně přiložíme miniburgery. Přehneme boční strany, aby nám nic nevypadávalo a zamotáváme.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Tortilly a tacos Naposledy změněno pátek, 6. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky