Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
NORI rolky

NORI rolky

RAWMANIA
Recept
Tortilly z řasy NORI s česnekovým dresinkem a miniburgery. Zkrátka báječné chutě zabalené do mořské zeleniny!

Tohle bude spíše inspirací než návodem, jelikož  jsem chytla nějakou špatnou karmu a v ten den se vůbec nic nevedlo (to bude asi tím, že jsem den před tím zhřešila a dala si něco z "normální stravy" a příroda mě potrestala - kdyby mi to alespoň chutnalo!). Rolky sice vypadají krásně, ale volba dipu a miniburgerů dohromady nebyla zrovna bomba. Ale zvlášť chutnaly výborně.

Každopádně recept jsem vylepšila a myslím, že je to výborná alternativa různých salátových tortill nebo wrapů.

Navíc řasa NORI je vynikající a zdravou mořskou zeleninou. Pravidelná dávka této řasy způsobí až rapidný růst vlasů.

cesnekove miniburgery4

Dále zlepšuje funkci štítné žlázy a posiluje metabolismus. Oproti rybám mají výhodu, že neobsahují žádný tuk a žádné toxické látky, které by ryby mohly mít (nehledě na to, že je to maso, není to raw a je to nevinné zvíře, které patří do moře a ne k nám do žaludku!). Mají protiplísňové, protizánětlivé a antibakteriální účinky. Řasy celkové zpomalují a podporují prevenci rakoviny (zejména prsu nebo kůže). Jsou výborným antioxidantem a perfektně čistí tělo od škodlivin. NORI má také vysoký obsah bílkovin a působí na správnou funkci mozku. 

cesnekove miniburgery3

Takže na co čekáte? Šup šup!

 • Suroviny:

  1 porce

  • dip česnekové aioli - recept zde
  • naklíčená čočka
  • nakrájená kapusta
  • miniburgery (nemusí) - recept zde
  • plátky řasy NORI
 • Postup:
  1. Nachystáme si dip podle receptu.
  2. Kapustu si nakrájíme na 2 cm plátky a nachystáme si naklíčenou čočku.
  3. Řasu nenamáčíme, položíme si ji tak, abychom měli kolem sebe místo. Nejdříve pokládáme kapustu (tak, abychom zakryli řasu, nejlépe doprostřed). Potom hrst naklíčené čočky a nakonec vše pokapeme dipem, případně přiložíme miniburgery. Přehneme boční strany, aby nám nic nevypadávalo a zamotáváme.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Tortilly a tacos Naposledy změněno pátek, 6. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"