Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Paprikové kapustové chipsy

Paprikové kapustové chipsy

RAWMANIA
Recept
Sýrové chipsy už určitě znáte, ale tyto paprikové vás prostě položí :)

Kale chips nebo-li kapustové chipsy jsou v USA v raw food už receptem, který zná prostě každý. Dají se vytvořit různé příchutě od sýrových, BBQ po čokoládové. Američani zkratka tu kapustu suší v čemkoliv. Ale nepoužívají naši klasickou českou kapustu, kterou známe, ale pracují trošku s jiným druhem, který ale můžeme koupit už i tady. Já ji objevila v Bille a hned jsem ji musela zkusit. Má sice trošku tvrdší stonek, který na sušení musíte odtrhnout, ale třeba na odšťavnění je taky úžasná.

paprikove kapustove chipsy3

Postup je úplně jednoduchý, kapustu natrháme (v Bille koupíte už natrhanou) a přidáme jakoukoliv oblíbenou omáčku nebo dip. Kapustu v ní obalíme a pak už jen sušíme. Pokud se listy dobře vysuší, tak vám chipsy vydrží i několik týdnů. Takže si určitě nějaké vytvořte na Silvestra!

paprikove kapustove chipsy1

Jak jsem říkala, můžete použít jakýkoliv dip. Pro sýrové si vytvořte kešu sýr – recept zde a pro tyto paprikové vytvořte dip podle návodu níže. Věřte mi, že nebudete litovat, paprikovější chipsy jste ještě nejedli! :)

 • Suroviny:

  Velká mísa chipsů

  • 1 a půl šálku kešu oříšků – namočených a přecezených
  • 1 paprika
  • sůl
  • půl šálku lahůdkového droždí
  • 1 stroužek česneku
  • kousek cibulky
  • půl šálku vody
  • kapusta
 • Postup:
  1. Natrhanou kapustu dáme do misky a vytvoříme dip rozmixováním zbylých surovin.
  2. Ten vlijeme do misky a všechny listy kapusty v dipu obalíme.
  3. Obalenou kapustu následně vyskládáme na sušící tác a sušíme 6-10 hodin – čas se liší podle toho, jak moc je kapusta v dipu obalená, určitě ji v průběhu kontrolujte, ať ji nepřesušíte.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno sobota, 17. prosinec 2016
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"