Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Paprikové kapustové chipsy

Paprikové kapustové chipsy

RAWMANIA
Recept
Sýrové chipsy už určitě znáte, ale tyto paprikové vás prostě položí :)

Kale chips nebo-li kapustové chipsy jsou v USA v raw food už receptem, který zná prostě každý. Dají se vytvořit různé příchutě od sýrových, BBQ po čokoládové. Američani zkratka tu kapustu suší v čemkoliv. Ale nepoužívají naši klasickou českou kapustu, kterou známe, ale pracují trošku s jiným druhem, který ale můžeme koupit už i tady. Já ji objevila v Bille a hned jsem ji musela zkusit. Má sice trošku tvrdší stonek, který na sušení musíte odtrhnout, ale třeba na odšťavnění je taky úžasná.

paprikove kapustove chipsy3

Postup je úplně jednoduchý, kapustu natrháme (v Bille koupíte už natrhanou) a přidáme jakoukoliv oblíbenou omáčku nebo dip. Kapustu v ní obalíme a pak už jen sušíme. Pokud se listy dobře vysuší, tak vám chipsy vydrží i několik týdnů. Takže si určitě nějaké vytvořte na Silvestra!

paprikove kapustove chipsy1

Jak jsem říkala, můžete použít jakýkoliv dip. Pro sýrové si vytvořte kešu sýr – recept zde a pro tyto paprikové vytvořte dip podle návodu níže. Věřte mi, že nebudete litovat, paprikovější chipsy jste ještě nejedli! :)

 • Suroviny:

  Velká mísa chipsů

  • 1 a půl šálku kešu oříšků – namočených a přecezených

    - koupíte zde 

  • 1 paprika
  • sůl
  • půl šálku lahůdkového droždí
  • 1 stroužek česneku
  • kousek cibulky
  • půl šálku vody
  • kapusta
 • Postup:
  1. Natrhanou kapustu dáme do misky a vytvoříme dip rozmixováním zbylých surovin.
  2. Ten vlijeme do misky a všechny listy kapusty v dipu obalíme.
  3. Obalenou kapustu následně vyskládáme na sušící tác a sušíme 6-10 hodin – čas se liší podle toho, jak moc je kapusta v dipu obalená, určitě ji v průběhu kontrolujte, ať ji nepřesušíte.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno sobota, 17. prosinec 2016
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky