Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Raw bylinkový dresink

Raw bylinkový dresink

RAWMANIA
Recept
Chystáte se na salátek? Tento dresink určitě vyzkoušejte.

Kešu oříšky jsou úžasnou surovinou. V syrové stravě je můžete brát jako náhražku jakéhokoliv mléčného produktu. Můžete z nich vytvořit jogurty, dortové krémy, sýry, pomazánky nebo dresinky. Tento recept je opravdu jednoduchý, stačí pár bylinek a citronu a máte dresink hotový. Kešu můžete mít buď namočené, nebo použít suché. Pokud opravdu spěcháte a chcete si dát tento výborný dresink k večeři po příchodu z práce, není ani tolik třeba ořechy namáčet.

raw bylinkovy dresink3

Dresink vám vydrží několik dní v lednici. Můžete ho využít na saláty, na raw špagety, k nakrájené zelenině nebo do wrapů. Díky jeho tekutější konzistenci ho určitě zvládnete rozmixovat i v méně výkonných mixérech. Pokud by vám na jeho chuti ještě něco vadilo, je možné přidat další bylinky, trošku cibulky nebo česneku. Dresink si tak můžete dochutit podle libosti! :)

 • Suroviny:

  1 sklenice

  • 1 šálek kešu oříšků - namočených

    - koupíte zde 

  • třičtvrtě šálku vody
  • hrst libečku (nebo jiných bylinek)
  • 1 lžíce citronu
  • 2 lžíce lahůdkového droždí

    - koupíte zde 

    
  • půl lžičky soli

    - koupíte zde 

    
 • Postup:
  1. Až na bylinky rozmixujte vše dohladka.
  2. Následně přidejte bylinky a krátce pomixujte, aby v dresinku zůstaly kousky.
  3. Udržujte v lednici. 
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Vařený recept?:
  Ne
Kategorie: Pomazánky a sýry Naposledy změněno středa, 20. září 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

KatkaH KatkaH19.09.2017 19:34
Dobrý den Báro, prosím - mám jen negativní zkušenosti s kešu ořechy. Vyzkoušela jsem již celkem dost druhů /včetně RAW variant/ a všechny mi vždy smrděly, jakoby přepáleným olejem. Možná jsem citlivější na pachy, možná jsem neměla ještě ten správný druh. Pozorujete taky něco takového? Dost mě to mrzí, je tolik receptů s kešu, i samotné mi chutnají, ale jak si k nim čuchnu, letí do koše.... :-(
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová20.09.2017 12:01
Zdravím Katko, to mě mrzí, ale pokud to cítíte i u kešu oříšků, které byly v raw variantě, tak pak jste asi na tyto vůně citlivější, jelikož jinak nevím, v čem by mohl být problém. Ještě můžete vyzkoušet oříšky, na které odkazuji v receptu. Ty používám a jsou podle mě perfektní, ale ve Vašem případě bych asi kešu oříšky nahradila třeba avokádem. I to je možné :)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky