Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Kukuřičné krekry

Kukuřičné krekry

RAWMANIA
Recept
Až vás přestanou bavit krekry z ořechů, semínek a zeleniny, zkuste něco nového :)

Kukuřičné krekry nebo-li kukuřičnou tortillu jsem už dělala několikrát a s kombinací lahůdkového droždí se mi vždycky recept velmi zamlouval. Ale neměla jsem vždycky kukuřici doma a jelikož tvořím recepty většinou z toho, co doma zrovna mám, vzalo to nějakou chvíli než jsem recept konečně vytvořila. Můžete si z něj udělat buď tyto malé trojúhelníčky, nebo ho nechat v celku a vytvořit z něj raw tortillu. Stačí přidat pár hlávkových listů, nějakou zeleninu, klíčená semínka, raw dip (doporučuji kešu sýr) a máte hned další úžasný recept.

kukuricne krekry3

Pokud byste chtěli mít z krekrů tortillu, je třeba dát pozor na čas sušení a nepřesušit ji. Pak by nebyla ohebná a špatně by se vám s ní pracovalo. Když z ní naopak chcete udělat tyto krekry, nemusíte sušení tak hlídat, jelikož větší křupavost jim neuškodí. Krekry a vlastně jakékoliv sušené recepty vám vydrží opravdu několik týdnu (i měsíců), pokud je správně skladujete. Vždy dbejte na suché prostředí bez přímého slunečního záření. Tortilly a palačinky nechávám zamotané v pečícím papíře a krekry a sušenky ve skleněných dózičkách.

kukuricne krekry2

Kukuřičné tortilly a krekry jsou opravdu výborné a doporučuji je vyzkoušet. Pokud byste nechtěli použít kešu oříšky, nahraďte je žlutou paprikou, výsledek bude úžasný! :)

 

 • Suroviny:

  2 tácy

  • 2 šálky kukuřice - rozmražené
  • půl šálku namočených kešu oříšků

    - koupíte zde 

  • půl šálku namočených lněných semínek (1:1)
  • 1-2 lžičky soli

    - koupíte zde 

  • půl šálku lahůdkového droždí

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Kukuřici rozmrazíme a dáme do mixéru.Přidáme přecezené kešu oříšky a lněná semínka. Následně osolíme a přisypeme lahůdkové droždí.
  2. Toto je základní recept, který si můžete jakkoliv dochutit. Pokud by byla kukuřice moc sladká, přidejte více soli nebo naopak uberte. 
  3. Rozmixovanou směs rozprostřete (vytvořte max 0,5cm vrstvu) na sušící fólii a sušte cca 10 hodin.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Tortilly a tacos Naposledy změněno pátek, 27. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Martia Martia17.01.2017 20:37
Hezký den:-), super recept. Přidala jsem kajensky pepř ( v zimě zahřívací ) a už jsou snězeny:-). Jen by mě zajimalo, zda jste našla na našem trhu nějakou ověřenou, zmrazenou ( neuvařenou), ne GMO kukuřici:-). V létě si pěstuji, ale nezbývá na zamražení:-). Díky za radu.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová17.01.2017 22:53
Zdravím, jsem ráda, že recept chutnal :) Zmraženou neuvařenou a geneticky nemodifikovanou kukuřici asi nevím, kde najít. Vím, že jsou na trhu BIO zmražené kukuřice, ale bojím se, že dnes už je velký problém na trhu najít kukuřici bez GMO, pokud není z vlastní zahrádky :/ B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Dita Gabrielli Dita Gabrielli09.05.2020 10:30
Prosím, a kde seženu sušící folii. Děkuji.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky