Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Salátová tortilla

Salátová tortilla

RAWMANIA
Recept
Jednoduchý způsob, jak si užít listovou zeleninu v trochu jiném stylu.

Raw strava vás sice trošku omezuje v tom, že jejími hlavními ingrediencemi je vlastně „jen“ ovoce a zelenina nebo oříšky a semínka, nicméně s nimi můžete všelijak kouzlit. A listovou zeleninu nemusíte jíst jen ve formě salátu, ale třeba těchto tortill, které jsou velmi rychle hotové a v jídelníčku jsou příjemnou změnou. Je důležité na ně použít opravdu velké listy hlávkového salátu, abyste měli co největší plochu k naplnění a zamotání. Aby vám tortillka držela pohromadě, je dobré ji převázat buď bylinkami (petrželkou, pažitkou nebo i jarní cibulkou), nebo pečícím papírem.

salatove tortilly1

Na dip můžete použít jakoukoliv příchuť. Jelikož ale miluju raw kešu sýr, přidala jsem do něj trochu více vody a vytvořila si tak skvělý omáčku do salátu nebo do těchto tortill. Můžete ho přidat jak dovnitř, tak dodat k hotovým tortillám a postupně si je do dipu namáčet. Zkrátka, kouzlete tak, aby vám co nejvíce chutnalo. Pokud by vám ale tato příchuť nevyhovovala, doporučuji vyzkoušet tento bylinkový dresink. Tortilly plňte dle libosti tím, co máte po ruce. Je dobré ale do nich přidat trochu avokáda, které nahradí máslo a nějakou „kousací“ zeleninu jako mrkev nebo okurku. A pak už jen stačí se do nich pořádně pustit ♥

 • Suroviny:

  3 tortilly

  • 3 velké listy hlávkového salátu
  • půlka okurky – nakrájená na tenké proužky
  • 1 menší mrkev – nakrájená na tenké proužky
  • půl avokáda
  • jakákoliv listová zelenina
  • kešu „sýr“ – recept zde
 • Postup:
  1. Listy omyjeme a připravíme si vše na plnění.
  2. Na listy doprostřed vložíme veškerou zeleninu, pokapeme dipem a zabalíme tak, aby nám z listů zelenina nepadala. Zkrátka jako klasickou tortillu.
  3. Nakonec převážeme bylinkami nebo zabalíme do pečícího papíru a máme hotovo.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky