Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Salátová tortilla

Salátová tortilla

RAWMANIA
Recept
Jednoduchý způsob, jak si užít listovou zeleninu v trochu jiném stylu.

Raw strava vás sice trošku omezuje v tom, že jejími hlavními ingrediencemi je vlastně „jen“ ovoce a zelenina nebo oříšky a semínka, nicméně s nimi můžete všelijak kouzlit. A listovou zeleninu nemusíte jíst jen ve formě salátu, ale třeba těchto tortill, které jsou velmi rychle hotové a v jídelníčku jsou příjemnou změnou. Je důležité na ně použít opravdu velké listy hlávkového salátu, abyste měli co největší plochu k naplnění a zamotání. Aby vám tortillka držela pohromadě, je dobré ji převázat buď bylinkami (petrželkou, pažitkou nebo i jarní cibulkou), nebo pečícím papírem.

salatove tortilly1

Na dip můžete použít jakoukoliv příchuť. Jelikož ale miluju raw kešu sýr, přidala jsem do něj trochu více vody a vytvořila si tak skvělý omáčku do salátu nebo do těchto tortill. Můžete ho přidat jak dovnitř, tak dodat k hotovým tortillám a postupně si je do dipu namáčet. Zkrátka, kouzlete tak, aby vám co nejvíce chutnalo. Pokud by vám ale tato příchuť nevyhovovala, doporučuji vyzkoušet tento bylinkový dresink. Tortilly plňte dle libosti tím, co máte po ruce. Je dobré ale do nich přidat trochu avokáda, které nahradí máslo a nějakou „kousací“ zeleninu jako mrkev nebo okurku. A pak už jen stačí se do nich pořádně pustit ♥

 • Suroviny:

  3 tortilly

  • 3 velké listy hlávkového salátu
  • půlka okurky – nakrájená na tenké proužky
  • 1 menší mrkev – nakrájená na tenké proužky
  • půl avokáda
  • jakákoliv listová zelenina
  • kešu „sýr“ – recept zde
 • Postup:
  1. Listy omyjeme a připravíme si vše na plnění.
  2. Na listy doprostřed vložíme veškerou zeleninu, pokapeme dipem a zabalíme tak, aby nám z listů zelenina nepadala. Zkrátka jako klasickou tortillu.
  3. Nakonec převážeme bylinkami nebo zabalíme do pečícího papíru a máme hotovo.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"