Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Rajčatový wrap

Rajčatový wrap

RAWMANIA
Recept
Zeleninka, avokádo a trochu dipu v raw rajčatové tortille.

Rajčatovou placku znáte z minulého receptu, kde jsem ji namazala avokádem, osolila, opepřila a přidala trochu okurky. Teď jsem tuto raw placku udělala zase na jiný způsob, který je skvělý hlavně v situacích, kdy si chcete vzít trochu sytější jídlo s sebou. Jen doporučuji mezi avokádo, dip a rajčatovou placku vložit nepoškozený list hlávkového salátu, abyste zamezili navlhnutí placky, která by se následně mohla rozpadnout.

rajcatovy wrap2

Takovou tortillu pak balím do pečícího papíru a převazuji provázkem. Můžete si ji samozřejmě naplnit podle svého a použít rajčata, papriku nebo jiné dipy, ale hlavně dbejte na to, že čím méně tekutin, tím lépe, aby vám tak tortilla vydržela co nejdéle :)

Tak ať chutná!

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 rajčatová placka - recept zde
  • půl avokáda
  • čtvrt okurky
  • sýrový dip - recept zde
  • hrst polníčku
  • 2 listy hlávkového salátu
  • hrst naklíčených semínek
 • Postup:
  1. Tortillku si nachystáme a rozbalíme.
  2. Na ni položíme listy hlávkového salátu - očištěné a nejlépe usušené.
  3. Na ně následně nakrájíme okurku, avokádo, přidáme polníček a naklíčená semínka a vše zakápneme kešu sýrem.
  4. Nakonec tortillu zabalíme a je to hotovo. 
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Tortilly a tacos Naposledy změněno pondělí, 4. září 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"