Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Červený chia pudink s banánem

Červený chia pudink s banánem

RAWMANIA
Recept
Zajímá vás, co tak červeného jsem použila?

Tajemstvím výrazného chia pudinku je neobyčejné granátové jablko. Šťávu z granátového jablka jsme denně pili v Thajsku, kde nám ji lisovali přímo před očima. Byla sladká a osvěžující. Trochu se nám někdy zasteskne a děláme si ji i doma. A protože ráda tvořím, vymyslela jsem si ultra zdravou granátovou bombu. Obě suroviny jsou totiž nadopované vitamíny a minerály. :-)

cerveny pudink s bananem4

Protože granátové jablíčko má trošku kyselou chuť, přidala jsem k chia pudinku rozmixovaný banán. Pudink můžete buď smíchat dohromady, nebo ho navrstvit jak jsem to udělala já. Kdo má rád sladší chutě, může si chia pudink trošku osladit sirupem agáve nebo jiným sladidlem.

cerveny pudink s bananem3

Pudink bude krásně vypadat jak v zavařovací sklenici, kterou si vezmete s sebou na svačinu do práce, tak v těchto skleničkách, které šikovně ozdobí stůl. Pokud čekáte nějakou návštěvu a chcete jim připravit něco originálního, vyzkoušejte tento recept z královského ovoce a dopřejte svým návštěvníkům to nejlepší. :-)

cerveny pudink s bananem6

Recept je velmi jednoduchý. Na to jak krásně vypadá, vám nezabere moc času. Jeho chuti se ale nic nevyrovná. Takže pokud nevíte co na svačinu, co nachystat na stůl nebo čím zahnat chuť na něco speciálního – tohle je odpověď na všechno. :-)

cerveny pudink s bananem10

Nehledě na to, že vám prostě vykouzlí úsměv na tváři!!!

 • Suroviny:

  1 porce

  • šťáva z jednoho granátového jablka (já odšťavnila půl hrnku)
  • 3 lžíce chia semínek

    - koupíte zde 

  • 1 banán
  • trocha drcených kakaových bobů

    - koupíte zde 

  • máta na ozdobu
 • Postup:
  1. Odšťavníme granátové jablko a do šťávy zamícháme chia semínka.
  2. Promícháváme a čekáme, až semínka nabobtnají. Může to vzít 15-30 minut. Zde upozorňuji, že některé odšťavňovače můžou mít problém se semínky nebo vám nedají tolik šťávy. Můžete dužinu buď rozmixovat a pracovat i se semínky, nebo zkusit vše odšťavnit ještě jednou.
  3. Až máme pudink hotový, naservírujeme ho do misek, skleniček apod.
  4. Rozmixujeme banán a poléváme jím chia pudink.cerveny pudink s bananem9
  5. Pak ozdobíme kakaovými boby, mátou a můžeme podívat! :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky