Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Červený chia pudink s banánem

Červený chia pudink s banánem

RAWMANIA
Recept
Zajímá vás, co tak červeného jsem použila?

Tajemstvím výrazného chia pudinku je neobyčejné granátové jablko. Šťávu z granátového jablka jsme denně pili v Thajsku, kde nám ji lisovali přímo před očima. Byla sladká a osvěžující. Trochu se nám někdy zasteskne a děláme si ji i doma. A protože ráda tvořím, vymyslela jsem si ultra zdravou granátovou bombu. Obě suroviny jsou totiž nadopované vitamíny a minerály. :-)

cerveny pudink s bananem4

Protože granátové jablíčko má trošku kyselou chuť, přidala jsem k chia pudinku rozmixovaný banán. Pudink můžete buď smíchat dohromady, nebo ho navrstvit jak jsem to udělala já. Kdo má rád sladší chutě, může si chia pudink trošku osladit sirupem agáve nebo jiným sladidlem.

cerveny pudink s bananem3

Pudink bude krásně vypadat jak v zavařovací sklenici, kterou si vezmete s sebou na svačinu do práce, tak v těchto skleničkách, které šikovně ozdobí stůl. Pokud čekáte nějakou návštěvu a chcete jim připravit něco originálního, vyzkoušejte tento recept z královského ovoce a dopřejte svým návštěvníkům to nejlepší. :-)

cerveny pudink s bananem6

Recept je velmi jednoduchý. Na to jak krásně vypadá, vám nezabere moc času. Jeho chuti se ale nic nevyrovná. Takže pokud nevíte co na svačinu, co nachystat na stůl nebo čím zahnat chuť na něco speciálního – tohle je odpověď na všechno. :-)

cerveny pudink s bananem10

Nehledě na to, že vám prostě vykouzlí úsměv na tváři!!!

 • Suroviny:

  1 porce

  • šťáva z jednoho granátového jablka (já odšťavnila půl hrnku)
  • 3 lžíce chia semínek
  • 1 banán
  • trocha drcených kakaových bobů
  • máta na ozdobu
 • Postup:
  1. Odšťavníme granátové jablko a do šťávy zamícháme chia semínka.
  2. Promícháváme a čekáme, až semínka nabobtnají. Může to vzít 15-30 minut. Zde upozorňuji, že některé odšťavňovače můžou mít problém se semínky nebo vám nedají tolik šťávy. Můžete dužinu buď rozmixovat a pracovat i se semínky, nebo zkusit vše odšťavnit ještě jednou.
  3. Až máme pudink hotový, naservírujeme ho do misek, skleniček apod.
  4. Rozmixujeme banán a poléváme jím chia pudink.cerveny pudink s bananem9
  5. Pak ozdobíme kakaovými boby, mátou a můžeme podívat! :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"