Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
5 čokoládových koláčů

5 čokoládových koláčů

RAWMANIA
Recept
Možná je už znáte, ale možná jste je ještě neochutnali.

Blíží se víkend, přátelé Vás zvou na grilovačku a příjemné posezení na zahrádce. No, a co teď? Jsme vitariáni, negrilujeme, a přesto tam nechceme sedět jak trubky a zdlouhavě vysvětlovat, proč si nedáme to křupavé kuřecí stehýnko.  Věřte mi, že místo vysvětlování, proč si nedáme to či ono, je lepší popisování, jak jsme sakra udělali tak skvělý koláč!

Aneb moje tajná zbraň pro ty, kteří nevěří, že z ovoce a ořechů se dá vyplodit něco tak děsně dobrého. Začněme ;-)

Datlový koláč

 datlovy kolac

Naši fanoušci, kteří jsou s námi už od začátku, musí tento recept zaručeně znát. Je jednoduchý a hrozně moc dobrý. Pro ty, kteří začínají se syrovou stravou je to jasná volba, protože se tímto receptem pomalu seznamují s procesem, který je spojený s výrobou domácích raw koláčů. Pokud jste milovníci datlí, bude tento koláč patřit mezi vaše TOP recepty. RECEPT ZDE.

Čokoládový koláč

 cokoladovy kolac

I tento patří mezi jednoduché koláče. Neobsahuje kešu krém a stejně jako v datlovém koláči je základem krému avokádo. Tyto dva koláče jsou si velmi podobné, ale v datlovém se objevuje i karob, který opět vytvoří trochu jinou chuť. Čokoládový koláč je mnohem jednodušší než datlový. Nováčkům doporučuji! RECEPT ZDE.

Mangový koláč s čokoládovou polevou

 mangovy cheescake

Vždy mám různá období, kdy mám chuť na různá jídla. Když jsem vytvářela tento koláč, zrovna jsem měla mangové období. Dávala jsem ho všude, a když z toho nebyl recept, dlabala jsem ho jen tak lžící. Tento recept je opravdu fenomenální. Korpus je vláčný díky namočeným semínkům, zralé mango je skvělé samo o sobě a čokoláda s avokádem je dvojka, kterou moc ráda používám i do jiných dezertů. Jestli chcete někoho uchvátit, neznám lepší recept. RECEPT ZDE.

Čokoládový cheescake

 cuketovy cheescake

Tento recept je v něčem hodně speciální. Je tam surovina, kterou byste určitě nečekali. Nejenom, že v náplni už se objevily i kešu ořechy, je tam i cuketa. A i když se vám to bude zdát trochu divné, výsledná chuť je výborná. Je vláčný, jemný a korpus z lískových oříšků je asi nejlepší korpus ze všech. Cukety se opravdu nebojte, neucítíte ji a celý pokrm odlehčí. RECEPT ZDE.

To nejlepší na konec – 5ti vrstvý dort z ovoce a ořechů

 Dort 1001

Tohle je třešnička pro odvážné. Vymyslela jsem tento dort, když jsme na našem FB měli přes 1000 fanoušků. I když to na fotkách není tolik vidět, má 4 různé náplně a jednu čokoládovou polevu. Opět je bez kešu oříšků a základ krému tvoří buď avokádo, nebo banán. Je opravdu trošku pracný, ale výsledek stojí za to – chuťově je nerozeznatelný od klasického dortu, a pokud si opravdu vyhrajete s výsledným vzhledem, máte zaručeně u přátel vyhráno. Jen do toho! RECEPT ZDE.

 

Tak s chutí do toho!

  • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
  • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Koláče a dorty Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"