Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Pohanková kaše

Pohanková kaše

RAWMANIA
Recept
Naklíčená pohanka a čoko-banánový pudink.

Naklíčená pohanka má oříškovou chuť, kterou uvítáme v každé ranní snídaňové kaši. Sice pár dní trvá (2-3 dny) než pohanka naklíčí, ale když to vydržíme, dostaneme opravdu zdravou nálož pro naše tělo. Pohanka s klíčky má totiž mnohonásobně víc minerálů a vitaminů než ta nenaklíčená. Před použitím by se naklíčená zrnka měla nechat tak na 15 min ve vodě, pak slít a uchovávat ve tmě až do zpracování. Já ji měla v lednici. Pohanka je naklíčená ve chvíli, kdy její klíčky dosahují maximálně 2-3 mm. Upozorňuji, že naklíčená pohanka má mnohem výraznější chuť. Používejte vždy světlou pohanku! Tmavá je tepelně upravovaná a vyvolává "těžký" pocit v žaludku.

pohankova kase3

Pohanka dokáže neuvěřitelně zasytit. Takže pokud potřebujete dobít energii a "zaplácnout" něčím žaludek, je tohle to pravé. Na osobu ty 3-4 lžíce bohatě stačí. Pak můžete přidat jakékoliv oblíbené ovoce a dostanete super sváču plnou živin.

pohankova kase4

Já pohankové klíčky obohatila čokoládovým pudinkem s banánem. Jako sypání jsem použila vše, co jsem měla po ruce – od kešu až po konopné semínko. Ovoce nesmělo chybět, takže jako vždy vyhrál banán. Trocha borůvek mi zbyla z jiného receptu, tak jsem je tam hodila taky. Důležité je vždy vše spotřebovat!

pohankova kase5

Pokud vám ráno chybí něco do žaludku či začínáte se syrovou stravou a objevují se pocity hladu, dejte na naklíčenou pohanku. Nasytí a nakopne energií.

pohankova kase1

 • Suroviny:

  1 porce

 • Postup:
  1. Vytvoříme si pudink podle receptu a přelijeme do misky.
  2. Posypeme naklíčenou pohankou a plátky banánů.
  3. Pak vezmeme všelijaké oblíbené suroviny, které máme po ruce a ozdobíme jimi misku. Kešu a konopné semínko jsou velmi dobré ingredience, které se k pohance velmi hodí.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"