Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Pohanková kaše

Pohanková kaše

RAWMANIA
Recept
Naklíčená pohanka a čoko-banánový pudink.

Naklíčená pohanka má oříškovou chuť, kterou uvítáme v každé ranní snídaňové kaši. Sice pár dní trvá (2-3 dny) než pohanka naklíčí, ale když to vydržíme, dostaneme opravdu zdravou nálož pro naše tělo. Pohanka s klíčky má totiž mnohonásobně víc minerálů a vitaminů než ta nenaklíčená. Před použitím by se naklíčená zrnka měla nechat tak na 15 min ve vodě, pak slít a uchovávat ve tmě až do zpracování. Já ji měla v lednici. Pohanka je naklíčená ve chvíli, kdy její klíčky dosahují maximálně 2-3 mm. Upozorňuji, že naklíčená pohanka má mnohem výraznější chuť. Používejte vždy světlou pohanku! Tmavá je tepelně upravovaná a vyvolává "těžký" pocit v žaludku.

pohankova kase3

Pohanka dokáže neuvěřitelně zasytit. Takže pokud potřebujete dobít energii a "zaplácnout" něčím žaludek, je tohle to pravé. Na osobu ty 3-4 lžíce bohatě stačí. Pak můžete přidat jakékoliv oblíbené ovoce a dostanete super sváču plnou živin.

pohankova kase4

Já pohankové klíčky obohatila čokoládovým pudinkem s banánem. Jako sypání jsem použila vše, co jsem měla po ruce – od kešu až po konopné semínko. Ovoce nesmělo chybět, takže jako vždy vyhrál banán. Trocha borůvek mi zbyla z jiného receptu, tak jsem je tam hodila taky. Důležité je vždy vše spotřebovat!

pohankova kase5

Pokud vám ráno chybí něco do žaludku či začínáte se syrovou stravou a objevují se pocity hladu, dejte na naklíčenou pohanku. Nasytí a nakopne energií.

pohankova kase1

 • Suroviny:

  1 porce

 • Postup:
  1. Vytvoříme si pudink podle receptu a přelijeme do misky.
  2. Posypeme naklíčenou pohankou a plátky banánů.
  3. Pak vezmeme všelijaké oblíbené suroviny, které máme po ruce a ozdobíme jimi misku. Kešu a konopné semínko jsou velmi dobré ingredience, které se k pohance velmi hodí.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky