Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Cuketové špagety s bazalkovým pestem

Cuketové špagety s bazalkovým pestem

RAWMANIA
Recept
Výborný oběd, který si díky spojení bazalky a česneku zamilujete!

Než jsem se stala raw, milovala jsem těstoviny, italskou kuchyni a hlavně špagety na kdejaký způsob. V syrové stravě mi těstoviny nechybí, ale ráda vzpomínám na ty perfektní chutě omáček. A tohle pesto je super, dělala bych ho, i kdybych si chtěla uvařit semolinové těstoviny, které jsem měla tak ráda. 

spagety s pestem a cherry9

Jsem hrozně moc ráda, že nám v syrové stravě nic nechybí a dokáže nám nahradit všechna jídla, která jsme tak milovali. Raw "vaření" je zkrátka radost a ještě teď vzpomínám na tu výraznou chuť bazalky, dýňových semínek a česneku. Takové "obyčejné" ingredience, tak jednoduché jídlo a tak úžasná chuť!

spagety s pestem a cherry3

Cukety na špagety používám malé. Ty velké mají už velmi tvrdou slupku a raději si z nich udělám chipsy. Malé cukety jsou chutné a měkké akorát – zkrátka al dente! Dýňová semínka jsem tentokrát nenamáčela, jelikož jsem zkrátka zapomněla. Namočené uvolní více živin a budou lépe stravitelné, takže pokud můžete, nechte je před zpracováním alespoň pár hodin ve vodě. Každopádně, pokud zapomenete, zase tolik se nestane.

spagety s pestem a cherry7

Pro vylepšení chuti jsem použila lahůdkové droždí, které by nemělo patřit do syrové stravy. Ale i tak ho používám, protože si nemyslím, že tělu až tak škodí. Dokonce by mělo být i zdravé, ale jelikož se zpracovává při vyšší teplotě, raw by být nemělo. Ale zase, pokud vám vyhovuje, není vám po něm špatně a chutná vám – používejte ho. Tělo si řekne, kdyby způsobovalo nějakou neplechu – a pokud mu nasloucháte, určitě to poznáte :-)

 • Suroviny:

  Špagety

  • 3-4 menší cukety
  • cherry rajčátka – rozkrojená na čtvrtinky

  Pesto

  • 1 šálek dýňových semínek
  • hrst bazalkových lístků
  • hrstka rozmarýnu
  • půl lžičky soli (podle chuti)

    - koupíte zde 

  • pepř
  • 2-3 lžíce olivového oleje
  • 3 stroužky česneku
  • 3 lžíce lahůdkového droždí

    - koupíte zde 

  • voda – postupně přiléváme do přijatelné hustoty

   

 • Postup:
  1. Spiralizérem vytvoříme z cuket špagety.
  2. Nakrájíme cherry rajčátka a promícháme.
  3. Připravíme si ingredience pro pesto a všechny rozmixujeme do požadované hustoty. Postupně přidáváme vodu, pesto se bude spojovat.
  4. Přidáme pesto ke špagetám, promícháme, posypeme ještě lahůdkovým droždím a bazalkovými lístky a …mmmňam!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Hlavní jídla Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky