Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Jahodový chia pudink

Jahodový chia pudink

RAWMANIA
Recept
Čerstvé jahody a semínka v karamelu, vše na chia pudinku. Nádhera!

Já mám moc ráda jednoduché kombinace a chutě. Tento recept je chuťově DOKONALÝ! Čerstvé jahody (pokud najdete nějaké, které nevypadají, že je zrovna někdo uměle vytvořil) s mandlovým chia pudinkem vytváří výbornou kombinaci, kterou jsem si opravdu zamilovala.

jahodovy pudink1

A nejen já, jakmile jsem recept dodělala, měla jsem co dělat, aby ho Tom všechen nesnědl a nechal mi tam kousek. A to většinou chia pudinky moc nemusí. A já to vždy uvítám, protože chia pudinky zbožňuji a nechce se mi o ně s nikým dělit. Ano, ani s Tomem! :-)

jahodovy pudink2

Pokud už máte vyzkoušená všechna raw mléka (recepty zde), určitě se nebojte použít své oblíbené. Naše oblíbené je mandlové, a proto ho najdete skoro ve všech receptech.

jahodovy pudink6

Semínka v "karamelu" jsou třešničkou, která dělá celkový pokrm delikatesou. Mezi hlavní ingredience patří kokosový cukr, který se zrovna nedá považovat za raw surovinu. Ale já ho používám pouze na tyto "karamelové" ozdoby. Má velmi nízký GI a jeho chuť je dokonalá. Neládujeme se jím každý den, ale když něco zdobím, občas ho do receptu zařadím. Ale vy ho můžete samozřejmě vynechat. :-)

 • Suroviny:

  1 porce

  Karamelová semínka

  • 3-4 lžíce slunečnicových semínek
  • 3 lžičky agáve nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  • 2 lžičky kokosového cukru

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Chia semínka zalijeme půl šálkem mandlového mléka a necháme chvíli stát.
  2. Doléváme postupně mléko do doby, než je konzistence chia pudinku pro nás přijatelná.
  3. Pak přidáme agáve a pudink je hotový.
  4. Jahody rozmixujeme a směs nalijeme na pudink.
  5. Semínka smícháme s agáve sirupem a přidáme kokosový cukr.
  6. Všechnu směs promícháme tak, aby bylo každé semínko pokryté karamelovou směsí.
  7. Pak semínky posypeme jahodový pudink a podáváme!
  8. Nechte si chutnat, je to bašta! :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

miska miska06.03.2016 09:33
Super, děláme chia puding prakticky denně :)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky