Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Jahodový chia pudink

Jahodový chia pudink

RAWMANIA
Recept
Čerstvé jahody a semínka v karamelu, vše na chia pudinku. Nádhera!

Já mám moc ráda jednoduché kombinace a chutě. Tento recept je chuťově DOKONALÝ! Čerstvé jahody (pokud najdete nějaké, které nevypadají, že je zrovna někdo uměle vytvořil) s mandlovým chia pudinkem vytváří výbornou kombinaci, kterou jsem si opravdu zamilovala.

jahodovy pudink1

A nejen já, jakmile jsem recept dodělala, měla jsem co dělat, aby ho Tom všechen nesnědl a nechal mi tam kousek. A to většinou chia pudinky moc nemusí. A já to vždy uvítám, protože chia pudinky zbožňuji a nechce se mi o ně s nikým dělit. Ano, ani s Tomem! :-)

jahodovy pudink2

Pokud už máte vyzkoušená všechna raw mléka (recepty zde), určitě se nebojte použít své oblíbené. Naše oblíbené je mandlové, a proto ho najdete skoro ve všech receptech.

jahodovy pudink6

Semínka v "karamelu" jsou třešničkou, která dělá celkový pokrm delikatesou. Mezi hlavní ingredience patří kokosový cukr, který se zrovna nedá považovat za raw surovinu. Ale já ho používám pouze na tyto "karamelové" ozdoby. Má velmi nízký GI a jeho chuť je dokonalá. Neládujeme se jím každý den, ale když něco zdobím, občas ho do receptu zařadím. Ale vy ho můžete samozřejmě vynechat. :-)

 • Suroviny:

  1 porce

  Karamelová semínka

  • 3-4 lžíce slunečnicových semínek
  • 3 lžičky agáve nebo jiného sladidla
  • 2 lžičky kokosového cukru
 • Postup:
  1. Chia semínka zalijeme půl šálkem mandlového mléka a necháme chvíli stát.
  2. Doléváme postupně mléko do doby, než je konzistence chia pudinku pro nás přijatelná.
  3. Pak přidáme agáve a pudink je hotový.
  4. Jahody rozmixujeme a směs nalijeme na pudink.
  5. Semínka smícháme s agáve sirupem a přidáme kokosový cukr.
  6. Všechnu směs promícháme tak, aby bylo každé semínko pokryté karamelovou směsí.
  7. Pak semínky posypeme jahodový pudink a podáváme!
  8. Nechte si chutnat, je to bašta! :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno čtvrtek, 19. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

miska miska06.03.2016 09:33
Super, děláme chia puding prakticky denně :)
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat