Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Čokoládovo-banánové potěšení

Čokoládovo-banánové potěšení

RAWMANIA
Recept
Ideální svačinka na výlety!

Není to nic speciálního, ale pokud se chcete zasytit, jste daleko od domova a rádi byste si dali něco jiného než jablko, je tato sváča v zavařovačce dobrý nápad. My sice jablka máme rádi a je to taková záchranná situace ve chvíli, kdy už nemáte co jíst a nechce se vám kupovat třeba takový pomeranč, ale občas si tělo říká o něco chutnějšího a hlavně čokoládovějšího. A tato svačinka dokáže naši čokoládovou potřebu velmi dobře zahnat..! :-)

bananovo cokoladova svacinka9

Na základ jsem použila kešu a agáve, ale samozřejmě si tam můžete nasypat různé oříšky, domácí ovesné vločky nebo třeba chia pudink (recepty zde). Obohaťte si recept o vaše oblíbené ingredience, které máte zrovna po ruce. Zkrátka berte tento recept (a většinu receptů) jako inspiraci. Nikdo neříká, že si musíte doma udělat zrovna tuto kombinaci surovin. Experimentujte!

bananovo cokoladova svacinka2

My si občas tyto svačinky uděláme, když toho máme opravdu hodně a já nemám čas nic připravovat nebo nemám chuť jen na šťávy. A jelikož momentálně pracuji na dalším e-booku, tato svačinka ve sklenici se mi někdy opravdu hodí. Ale džusy v našem jídelníčku samozřejmě nikdy nesmí chybět, těch se nikdy nevzdáme! Snad jsem vás inspirovala k něčemu novému! :-)

 • Suroviny:

  1 porce

 • Postup:
  1. Kešu a agáve rozmixujeme dohromady a vytvoříme těsto, které vtlačíme na dno sklenice.
  2. Čokoládový pudink uděláme podle receptu, přidáme hrst kešu a kakaové boby a zamícháme.
  3. Takový pudink dáme na vrstvu kešu těsta a poklademe plátky banánů.
  4. Dále můžeme vše posypat ještě jednou kešu oříšky a kakaovými boby.
  5. A můžeme podávat! :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky