Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čokoládovo-banánové potěšení

Čokoládovo-banánové potěšení

RAWMANIA
Recept
Ideální svačinka na výlety!

Není to nic speciálního, ale pokud se chcete zasytit, jste daleko od domova a rádi byste si dali něco jiného než jablko, je tato sváča v zavařovačce dobrý nápad. My sice jablka máme rádi a je to taková záchranná situace ve chvíli, kdy už nemáte co jíst a nechce se vám kupovat třeba takový pomeranč, ale občas si tělo říká o něco chutnějšího a hlavně čokoládovějšího. A tato svačinka dokáže naši čokoládovou potřebu velmi dobře zahnat..! :-)

bananovo cokoladova svacinka9

Na základ jsem použila kešu a agáve, ale samozřejmě si tam můžete nasypat různé oříšky, domácí ovesné vločky nebo třeba chia pudink (recepty zde). Obohaťte si recept o vaše oblíbené ingredience, které máte zrovna po ruce. Zkrátka berte tento recept (a většinu receptů) jako inspiraci. Nikdo neříká, že si musíte doma udělat zrovna tuto kombinaci surovin. Experimentujte!

bananovo cokoladova svacinka2

My si občas tyto svačinky uděláme, když toho máme opravdu hodně a já nemám čas nic připravovat nebo nemám chuť jen na šťávy. A jelikož momentálně pracuji na dalším e-booku, tato svačinka ve sklenici se mi někdy opravdu hodí. Ale džusy v našem jídelníčku samozřejmě nikdy nesmí chybět, těch se nikdy nevzdáme! Snad jsem vás inspirovala k něčemu novému! :-)

 • Suroviny:

  1 porce

 • Postup:
  1. Kešu a agáve rozmixujeme dohromady a vytvoříme těsto, které vtlačíme na dno sklenice.
  2. Čokoládový pudink uděláme podle receptu, přidáme hrst kešu a kakaové boby a zamícháme.
  3. Takový pudink dáme na vrstvu kešu těsta a poklademe plátky banánů.
  4. Dále můžeme vše posypat ještě jednou kešu oříšky a kakaovými boby.
  5. A můžeme podávat! :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno úterý, 3. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"