Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Mrkev a pomeranč

Mrkev a pomeranč

RAWMANIA
Recept
Delikátní kombinace!

Možná to někoho překvapí, ale kombinace mrkve a sladkého pomeranče je úžasná. Neuvěřitelně k sobě sedí a byla bych schopná této šťávy vypít litr a pořád bych měla málo.

pomerancovo mrkvova stava2

Pomeranče jsou vlastnoručně vymačkané. Sehnala jsem výborné pomeranče, které se daly jednoduše vymačkat rukou. Z jednoho jsem dostala skoro 150ml a zbytek dužiny jsem snědla během focení, přípravy a psaní. Není nad čerstvý pomerančový džus – lákala mě představa samotného džusu, ale na kombinaci s mrkví jsem se vážně těšila, tak jsem musela odolat.

pomerancovo mrkvova stava5

Mrkev je odšťavněná. Sice džusy miluju, ale po jednoduchém vymačkání šťávy z pomeranče mi celý odšťavňovací proces zabral "fůru" času. Zlatý pomeranč. ALE! Jak jsem spojila tyto chutě dohromady, byla jsem v ráji! Hned zítra jdu koupit další pomeranče a udělat si tuto šťávu znovu, protože je vážně odzbrojující.

A pokud si k této šťávě přidáte i lístky máty (můžete je nasekat nebo rozmačkat v hmoždíři), dostanete jednoduchý koktejl s výbornou chutí, který v létě osvěží a v zimě potěší. Neváhejte šťávu vyzkoušet, vzít si ji do práce, dát ji dětem do školy nebo si ji užit pěkně v klidu doma! :-) Příprava jednoduchá, chuť dokonalá – užijte si ji! :-) Ať žijí šťávy!

 

 • Suroviny:

  Cca 300ml

  • šťáva z jednoho pomeranče
  • 3 mrkve – odšťavněné
  • máta na dochucení
 • Postup:
  1. Pomeranč rozkrojíme a vymačkáme z něj šťávu.
  2. Do ní přidáme zbylou dužinu z pomeranče, kterou vydlabeme lžící – je to pak mnohem chutnější!
  3. Mrkve odšťavníme a přidáme k pomerančové šťávě.
  4. Můžeme ozdobit mátou, přidat trochu citronku nebo limetky – závěr nechám na vás!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"