Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Mrkev a pomeranč

Mrkev a pomeranč

RAWMANIA
Recept
Delikátní kombinace!

Možná to někoho překvapí, ale kombinace mrkve a sladkého pomeranče je úžasná. Neuvěřitelně k sobě sedí a byla bych schopná této šťávy vypít litr a pořád bych měla málo.

pomerancovo mrkvova stava2

Pomeranče jsou vlastnoručně vymačkané. Sehnala jsem výborné pomeranče, které se daly jednoduše vymačkat rukou. Z jednoho jsem dostala skoro 150ml a zbytek dužiny jsem snědla během focení, přípravy a psaní. Není nad čerstvý pomerančový džus – lákala mě představa samotného džusu, ale na kombinaci s mrkví jsem se vážně těšila, tak jsem musela odolat.

pomerancovo mrkvova stava5

Mrkev je odšťavněná. Sice džusy miluju, ale po jednoduchém vymačkání šťávy z pomeranče mi celý odšťavňovací proces zabral "fůru" času. Zlatý pomeranč. ALE! Jak jsem spojila tyto chutě dohromady, byla jsem v ráji! Hned zítra jdu koupit další pomeranče a udělat si tuto šťávu znovu, protože je vážně odzbrojující.

A pokud si k této šťávě přidáte i lístky máty (můžete je nasekat nebo rozmačkat v hmoždíři), dostanete jednoduchý koktejl s výbornou chutí, který v létě osvěží a v zimě potěší. Neváhejte šťávu vyzkoušet, vzít si ji do práce, dát ji dětem do školy nebo si ji užit pěkně v klidu doma! :-) Příprava jednoduchá, chuť dokonalá – užijte si ji! :-) Ať žijí šťávy!

 

 • Suroviny:

  Cca 300ml

  • šťáva z jednoho pomeranče
  • 3 mrkve – odšťavněné
  • máta na dochucení
 • Postup:
  1. Pomeranč rozkrojíme a vymačkáme z něj šťávu.
  2. Do ní přidáme zbylou dužinu z pomeranče, kterou vydlabeme lžící – je to pak mnohem chutnější!
  3. Mrkve odšťavníme a přidáme k pomerančové šťávě.
  4. Můžeme ozdobit mátou, přidat trochu citronku nebo limetky – závěr nechám na vás!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky