Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Čoko-arašídové košíčky

Čoko-arašídové košíčky Doporučený

RAWMANIA
Recept
…plněné fresh datlemi, boží recept!!!

Jelikož fresh datle ve slevě se už v Tescu ani nikde jinde dlouho neobjevily (a naše zásoby rychle zmizely), museli jsme si poradit jinak a zašli jsme do obchůdku s arabskými potravinami. Pan prodavač sice neuměl úplně česky, ale mile mi poradil, jak se zorientovat v jejich nabídce koření, abych našla ten správný zaatar (úžasná směs koření z tymiánu a sezamu) a po zaplacení nám nábídl maxi medjoul datle, které byly tak úžasné, že jsme si je hned museli vzít domů - 650g/85 Kč. Já vím, není nad akci v Tescu, ale za tohle prostě stojí za to zaplatit. :)

cokoarasidove kosicky2

A než je zase sníme, slíbila jsem si, že z nich udělm pár receptů. Sice jsou dokonalé samotné, ale díky nim je tento recept prostě perfektní! Chutě k sobě skvěle sedí a musím se přiznat, že jsem se nemohla dočkat až ztuhnou a uzobávala jsem datlí, čokolády a arašídového másla po celou dobu, co jsem košíčky dělala. 

cokoarasidove kosicky5

Co se týče arašídového másla, můžete si udělat domácí nebo ho jít koupit. Kupované nenajdete jen tak v raw kvalitě, pokud nebude z nějakého speciálního e-shopu s raw potravinami. A domácí uděláte jednoduše, recept máte níže v odkaze. Pokud byste nechtěli použít arašídové máslo, můžete ho nahradit kokosovým máslem - recept zde, pistáciovým - recept zde a taky budou košíčky určitě skvěle chutnat s tahini (sezamová pasta, kdo nezná).

cokoarasidove kosicky1

Vyzkoušejte košíčky a udělejte jich pro jistotu víc, je to fakt bomba!! :)

 • Suroviny:

  8-10 košíčků

  • čokoláda - recept zde - 2x větší množství, možná i víc
  • 5 čerstvých datlí
  • arašídové máslo - recept zde
 • Postup:
  1. U přípravy čokolády slaďte méně - datle jsou sladké až dost!
  2. Nachystáme si košíčky a připravenou čokoládou plníme dno.
  3. To pak necháme ztuhnout v lednici nebo mrazáku a pak teprve dáváme arašídové máslo.
  4. Datle rozkrojíme na polovinu, odstraníme pecku a polovinu datle pokládáme na arašídové máslo - trochu zamáčneme, aby se datle máslem jakoby naplnila.
  5. Pak zaléváme čokoládou - buď více nebo méně, to nechám na vás.
  6. Udržujeme v lednici a bráníme vlastním tělem, aby je někdo všechny nesnědl naráz!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky