Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čoko-arašídové košíčky

Čoko-arašídové košíčky Doporučený

RAWMANIA
Recept
…plněné fresh datlemi, boží recept!!!

Jelikož fresh datle ve slevě se už v Tescu ani nikde jinde dlouho neobjevily (a naše zásoby rychle zmizely), museli jsme si poradit jinak a zašli jsme do obchůdku s arabskými potravinami. Pan prodavač sice neuměl úplně česky, ale mile mi poradil, jak se zorientovat v jejich nabídce koření, abych našla ten správný zaatar (úžasná směs koření z tymiánu a sezamu) a po zaplacení nám nábídl maxi medjoul datle, které byly tak úžasné, že jsme si je hned museli vzít domů - 650g/85 Kč. Já vím, není nad akci v Tescu, ale za tohle prostě stojí za to zaplatit. :)

cokoarasidove kosicky2

A než je zase sníme, slíbila jsem si, že z nich udělm pár receptů. Sice jsou dokonalé samotné, ale díky nim je tento recept prostě perfektní! Chutě k sobě skvěle sedí a musím se přiznat, že jsem se nemohla dočkat až ztuhnou a uzobávala jsem datlí, čokolády a arašídového másla po celou dobu, co jsem košíčky dělala. 

cokoarasidove kosicky5

Co se týče arašídového másla, můžete si udělat domácí nebo ho jít koupit. Kupované nenajdete jen tak v raw kvalitě, pokud nebude z nějakého speciálního e-shopu s raw potravinami. A domácí uděláte jednoduše, recept máte níže v odkaze. Pokud byste nechtěli použít arašídové máslo, můžete ho nahradit kokosovým máslem - recept zde, pistáciovým - recept zde a taky budou košíčky určitě skvěle chutnat s tahini (sezamová pasta, kdo nezná).

cokoarasidove kosicky1

Vyzkoušejte košíčky a udělejte jich pro jistotu víc, je to fakt bomba!! :)

 • Suroviny:

  8-10 košíčků

  • čokoláda - recept zde - 2x větší množství, možná i víc
  • 5 čerstvých datlí
  • arašídové máslo - recept zde
 • Postup:
  1. U přípravy čokolády slaďte méně - datle jsou sladké až dost!
  2. Nachystáme si košíčky a připravenou čokoládou plníme dno.
  3. To pak necháme ztuhnout v lednici nebo mrazáku a pak teprve dáváme arašídové máslo.
  4. Datle rozkrojíme na polovinu, odstraníme pecku a polovinu datle pokládáme na arašídové máslo - trochu zamáčneme, aby se datle máslem jakoby naplnila.
  5. Pak zaléváme čokoládou - buď více nebo méně, to nechám na vás.
  6. Udržujeme v lednici a bráníme vlastním tělem, aby je někdo všechny nesnědl naráz!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"