Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Kořeněné ořechy

Kořeněné ořechy

RAWMANIA
Recept
Kořeněné oříšky, které nesmí chybět k žádnému filmu!!

Tyto oříšky s Tomem milujeme. Když se poštěstí a je čas a my si k večeru pustíme nějaký film, oříšky nebo cuketové chipsy (recept) prostě nesmí chybět. Myslím, že bychom si ten film bez toho ani nepustili. Kdo ví, třeba to děláme jen kvůli oříškům. 

Recept je jednoduchý a rychlý. Nezabere tolik času a ani nádobí. Jen je potřeba mít doma opravdu plno různých koření, protože pak vznikají zajímavé chutě, vůně a celý pokrm má šmrnc!

nakladane orisky4

Nemusíte použít jen kešu a mandle. Recept dělám i se slunečnicovými nebo dýňovými semínky. To opravdu záleží jen na vás, co vám chutná. Cokoliv tam dáte, předem osušte – pokud to dopředu namáčíte. Já to ne vždy stihnu, ale je potřeba, aby byly oříšky suché, protože pak by z toho vznikla lepivá směs, která zašpiní vše, co se jí dotkne. A to nechceme.

nakladane orisky2

Koření většinou sháním na trzích. Takové koření od babky kořenářky, Davídkovo koření nebo koření od Sindibáda u mě v kuchyni vážně nechybí. Je to základ mých receptů, každého salátu nebo třeba těchto oříšků. Zkuste si je zařadit do jídelníčku a trochu si s nimi pohrát! Pokud jste měli vždy rády solené a pražené oříšky z obchodu, tyhle budete mít ještě radši!

 • Suroviny:

  1 miska oříšků (použiji střední zavařovačku)

  • různé oříšky nebo semínka - Rawmania eshop
  • 2-3 lžíce lahůdkového droždí

    - koupíte zde 

  • 1 lžička uzené papriky
  • špetka kajenského pepře
  • cca půl lžičky soli (postupně solím)

    - koupíte zde 

  • půl lžičky agáve nebo jiného sladidla

    - koupíte zde 

  • 1-2 lžičky olivového nebo jiného oleje
  • trocha tahini
 • Postup:
  1. Najděte si zavařovačku s víčkem. Dejte do ní oříšky a tekuté ingredience (olej, agáve, tahini). Zavřete zavařovačku a pořádně protřepte, klidně déle, jen ať se všechny oříšky obalí.
  2. Nakonec přidejte ostatní ingredience a opět protřepte. V tomto bodě ještě déle. Směs prohrábněte lžičkou, bude se lepit na strany. Pokud bude koření na spodu sklenice, přidejte více oleje nebo tahini. Chceme, aby všechno koření bylo na oříškách (v závěru stejně kousek zůstane v zavařovačce, takže s olejem s mírou).
  3. Nechte směs naložit nejlépe na hodinku do ledničky a pak podávejte!
  4. Pokud máte některé koření více rádi, můžete změnit množství v receptu, v každém případě to bude dobré. Pokud nemáte uzenou papriku, nezoufejte, lahůdkové droždí udělá své!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Něco na zub Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky