Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Raw Pina Colada

Raw Pina Colada

RAWMANIA
Recept
Trocha exotiky?

Zavzpomínejme spolu na nějaký zážitek, kdy jsme se váleli na pláži a pili koktejl. Ach to teplo, ach ta pohoda. Ale u moře nejsme (bohužel) a tak se musíme spokojit pouze s chutí. Ale s jakou! Tento kokosový koktejl s ananasem je výtečný a legendární Pina Coladu může zcela nahradit! 

pina colada4

Základem je kokosové mléko z čerstvého kokosu, které je jako vždy výborné a nemůže se na něm nic zkazit. Celý koktejl je posypaný sice sušeným, ale v koktejlu je jinak jen čerstvý! Můžete použít i sušený kokos místo čerstvého, ale když už, udělejte si domácí sušený, protože kupované někdy obsahují "éčka" pro bělejší zabarvení.

pina colada5

Recept je jednoduchý, obsahuje jen pár ingrediencí a můžete ho podávat přátelům, až budete pořádat narozeniny či jiné oslavy! Užijte si trochu exotiky a vyzkoušejte! :-)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 3 cm plátek ananasu
  • 1 banán
  • 200ml kokosového mléka z čerstvého kokosu – recept zde
  • sušený kokos na ozdobu
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme a podáváme s plátkem ananasu! :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Fairy Fairy04.06.2016 18:31
Díky Bohu, za to, že jsem našla tento recept...milovala jsem Pina Coladu..když jsem se dala na Vegan/Raw stravu myslela jsem si, že s touto pochoutkou je konec...ale omyl...díky moc lidi za tuto inspiraci a za celé Vaše stránky, ráda sem budu chodit pro inspiraci
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová13.06.2016 10:07
Jé, tak to jsem ráda, že udělá takovou radost :) Doufám, že bude stejně dobře i chutnat! :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Monika Slim Monika Slim23.08.2017 15:53