Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Vánoční řezy s ovocem

Vánoční řezy s ovocem

RAWMANIA
Recept
Mandlový korpus s jednoduchým banánovým krémem a sušeným ovocem se skořicí.

Raw kuliček a dalšího cukroví je všude plno, ale pokud byste chtěli přidat ke svému svátečnímu stolu něco speciálního, doporučuji tyto řezy. Mandlový korpus je naprosto jednoduchý, ale přitom osvědčený a nikdy nezklame, banánový krém je jen z banánů a trochu kokosového oleje a nejlepší tečkou je nejrůznější sušené ovoce obalované v kokosovém cukru a skořici. Tuto směs ovoce a skořice budete milovat jak v tomto receptu, tak i samotnou a rozhodně jí nikde nešetřete.

vanocni rezy s ovocem4

Do ovocné směsi jsem použila sušené mango a ananas, české sušené třešně, datle a trochu goji. Vše je lehce slepeno agáve sirupem a sypané skořicí a kokosovým cukrem. Směs můžete používat i na dorty a jiné recepty, protože je neobyčejná, provoněná kořením a vypadá na dortech zatraceně dobře :)

 vanocni rezy s ovocem2

Banánový krém není na fotografiích tolik ztuhlý, jelikož jsem byla netrpělivá a těšila se až se do řezů budu moct pustit, ale věřte mi, že na chuti to nic nemění. Sice je člověk následně trošku ulepený, ale je prosinec a teď se to toleruje. Takže pokud si chcete také užít trochu ulepeného odpoledne jako já, rozhodně tyto řezy vyzkoušejte :)

 • Suroviny:

  6 čtverečků

  Korpus

  • 1 šálek raw mandlí
  • půl šálku datlí

  Krém

  • 2 banány
  • 2 lžíce raw kakaa
  • 3 lžíce kokosového oleje

  Směs sušeného ovoce

  • sušený ananas
  • sušené mango
  • ...a další sušené ovoce jako datle, goji, moruše apod.
  • drcenné kakaové boby
  • trochu agáve na slepení
  • skořice
  • kokosový cukr podle chuti
 • Postup:
  1. Na korpus rozmixujeme směs zvlášť nebo dohromady, podle toho, co naše výkonné přístroje doma zvládnou :) Z těsta vyválíme čtvereč nbo obdelník (nebo ho použijeme do klasické kulaté dortové formy) a vrhneme se na krém.
  2. Banány rozmixujeme s ostatními surovinami a nalijeme na korpus. Necháme krém na 2 hodinky ztuhnout buď v lednici nebo i v mrazáku. 
  3. Následně vytvoříme směs ovoce podle vlastní chuti. Sušené ovoce nakrájíme, lehce pokamepe agáve sirupem, aby směs lepila a následně smícháme se skořicí a kokosovým cukrem. Touto směsí pak posypeme řezy a máme hotovo!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Zákusky Naposledy změněno pátek, 20. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"