Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Melounová pizza

Melounová pizza

RAWMANIA
Recept
Melouny, melouny a zase melouny. Hit léta č.1! Ale na tento způsob? Zkuste a ochutnejte něco nového :-)

Tohle je nejlepší snídaně, která vás opravdu postaví na nohy. Snědli jsme ráno celý meloun, asi 3 broskve a 3 banány a cítili jsme se tak nabití energií, jako nikdy. Bylo to poprvé, co jsme tolik ujížděli jenom na ovoci. Výsledný pocit byl pro nás milým překvapením. Tohle svěží ráno budeme určitě často opakovat. Nehledě na to, že melounová pizza vypadá na stole nádherně a ve spojení s banánem a sladkou broskví…MŇAM!

melounova pizza1

Navíc je to ideální recept pro návštěvy nebo na párty, protože zaujme všechny návštěvníky a bude chutnat snad úplně každému.

Taky mě překvapilo, kolik má meloun léčivých vlastností. To, že z melounu (celkově z vodnatého ovoce) dostáváme tu nejzdravější formu vody, jsem už věděla. Ale že má tolik pročišťujících a omlazujících látek, jsem nečekala. Melouny, které jsou hodně barevné, stimulují také lidské geny a INTELIGENCI! Navíc obsahují velké množství vitaminu B6, který se stará o správné zužitkování bílkovin v těle. Dodávají životní energii a zlepšují kvalitu kůže, vlasů, kostí a kloubů. Chrání sliznice v celém těle a podporují libido a jeho výkonnost ;-) Ale je tu jedno varování, pokud budete jíst melouny opravdu často, můžou způsobit průjem nebo bolesti žaludku.

melounova pizza7

Takže často, ale zase ne moc často! A když už, třeba takhle :-)

 • Suroviny:

  Snídaně pro dva (nebo pro jednoho?)

  • 1 meloun
  • 2-3 banány
  • 3 broskve
  • skořice
 • Postup:
  1. Meloun nakrájíme na takové menší „špalky“ a použijeme je jako „pizzu“.
  2. Tu nakrájíme na trojúhelníčky, přidáme plátky broskví a banánu a posypeme skořicí. A žranice může začít…
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"