Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Melounová pizza

Melounová pizza

RAWMANIA
Recept
Melouny, melouny a zase melouny. Hit léta č.1! Ale na tento způsob? Zkuste a ochutnejte něco nového :-)

Tohle je nejlepší snídaně, která vás opravdu postaví na nohy. Snědli jsme ráno celý meloun, asi 3 broskve a 3 banány a cítili jsme se tak nabití energií, jako nikdy. Bylo to poprvé, co jsme tolik ujížděli jenom na ovoci. Výsledný pocit byl pro nás milým překvapením. Tohle svěží ráno budeme určitě často opakovat. Nehledě na to, že melounová pizza vypadá na stole nádherně a ve spojení s banánem a sladkou broskví…MŇAM!

melounova pizza1

Navíc je to ideální recept pro návštěvy nebo na párty, protože zaujme všechny návštěvníky a bude chutnat snad úplně každému.

Taky mě překvapilo, kolik má meloun léčivých vlastností. To, že z melounu (celkově z vodnatého ovoce) dostáváme tu nejzdravější formu vody, jsem už věděla. Ale že má tolik pročišťujících a omlazujících látek, jsem nečekala. Melouny, které jsou hodně barevné, stimulují také lidské geny a INTELIGENCI! Navíc obsahují velké množství vitaminu B6, který se stará o správné zužitkování bílkovin v těle. Dodávají životní energii a zlepšují kvalitu kůže, vlasů, kostí a kloubů. Chrání sliznice v celém těle a podporují libido a jeho výkonnost ;-) Ale je tu jedno varování, pokud budete jíst melouny opravdu často, můžou způsobit průjem nebo bolesti žaludku.

melounova pizza7

Takže často, ale zase ne moc často! A když už, třeba takhle :-)

 • Suroviny:

  Snídaně pro dva (nebo pro jednoho?)

  • 1 meloun
  • 2-3 banány
  • 3 broskve
  • skořice
 • Postup:
  1. Meloun nakrájíme na takové menší „špalky“ a použijeme je jako „pizzu“.
  2. Tu nakrájíme na trojúhelníčky, přidáme plátky broskví a banánu a posypeme skořicí. A žranice může začít…
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky