Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

RAW zeleninový vývar

RAW zeleninový vývar

RAWMANIA
Recept
Když je v zimním počasí potřeba něčeho teplého!

Blíží se zimní období a s tím občas přichází chutě na něco vařeného a teplého. A zrovna já si vždy v zimě dělala zeleninový vývar s rýžovými nudlemi. A když jsem na něj dostala chuť i teď, chtěla jsem vymyslet něco, co můžu "vařit" pravidelně celou zimu a ne "zhřešit" jen tehdy, když je mi zima (což se v zimě může objevovat často, že).

Celá polévka je velmi jednoduchá a až překvapivě dobrá. Taky je třeba teploměr, abychom si hlídali teplotu – přece jen, když už jsme raw.

Ale nejdůležitější je koření. Buď si udělejte svoje vlastní (sušenou cibulku, mrkev, petržel, česnek, celer, kurkuma, libeček, …) nebo si kupte ve speciálkách nebo zdravých výživách směs tohoto koření, protože v polévce to nahradí chuť jakéhokoliv vývaru. Také můžete přidat lžičku MISO koření (speciální japonské dochucovadlo), ale to už záleží jen na vás.

Také můžete pohanku nahradit jinými obilninami. Quinoa, vločky, kelpové nudle, ... 

Zkrátka je fajn udělat změnu a i když mixované raw polévky ze zeleniny jsou výborné – pro mě je tato jednoduchá a okořeněná polévka jídlem, na které se budu těšit, až přijdou opravdu chladná období a já budu mít potřebu dát do sebe něco teplého :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 3 lžíce namočené pohanky
  • 1 lžička sušené zeleninové směsi do polévek bez dochucovadel a soli - recept zde
  • ½ lžičky soli

    - koupíte zde 

  • petrželka
  • dále česnek, strouhaná zelenina, miso, …
 • Postup:
  1. Do misky dáme všechny ingredience a zvlášť zahříváme vodu na teplotu kolem 40 °C – klidně je možné i více, protože naléváním vody do studených misek se teplota o dost sníží. Tato teplota je akorát. Nepálí ani není studená.
  2. Polévku si na závěr dochuťte podle svého. Přidejte sůl, pepř, kurkumu nebo jiné koření.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Polévky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky