Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Pohankové smoothie

Pohankové smoothie

RAWMANIA
Recept
Zasytí a lahodně chutná!

Vstanu, dám si hodinku jógy a dostanu chuť na ranní kakao z mandlového mléka. Jen tak, bez banánů, jen s trochou čerstvých datlí a čerstvě nastrouhané skořice. K tomu koukat z okna a přemýšlet o dárcích na Vánoce, které jsem ještě nepořídila, jelikož mi to čas nedovolil. Ano, já vím, je 21.12 a já stále nemám dárky. Ale zato mám hotové zkouškové období, takže.. :)

pohankove smoothie2

Každopádně, jelikož ráno potřebuji lehce zasytit a nerada piju litry banánových koktejlů, přidala jsem k mandlovému mléku trochu naklíčené pohanky. A nový recept byl na světě. K tomu jsem si dala banánové palačinky – mé oblíbené a byla jsem naprosto spokojená. A dárky měla vymyšlené, naštěstí.

pohankove smoothie4

Recept na banánové palačinky najdete zde a recept na pohankové smoothie, které vás zasytí a jeho lahodná chuť vás příjemně probudí, najdete níže. Dobrou chuť :)

 • Suroviny:

  1 porce

  • 1 šálek mandlového mléka – recept zde
  • 1 lžíce kakaa
  • 1-2 lžičky skořice
  • 2 čerstvé datle nebo 3 sušené
  • 3 lžíce naklíčené pohanky (světlé)

 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme a podáváme.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Komentáře

Nikol Nikol12.05.2016 11:20
Dobrý den, dá se udělat i z běžné pohanky? Je nějaký důvod, proč je použita pohanka bílá?
Díky moc N.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat
Barbora Karchová Barbora Karchová14.05.2016 13:53
Ahoj Nikol, světlá pohanka bývá většinou v raw kvalitě. Ta tmavá je už tepelně zpracovaná a také není možné ji naklíčit. Navíc i výsledná chuť světlé pohanky je daleko jemnější a oříškovější, takže proto světlá. Ale samozřejmě ničemu nebude vadit ani tmavá, ale doporučovala bych tu světlou alespoň vyzkoušet :) B.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat