Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Lahodné kakao

Lahodné kakao

RAWMANIA
Recept
Jednoduché kakao, kterému neodoláte!

Ráno vstanu a mám chuť na obyčejné kakao, které jsem si jako malá dávala z granka a plnotučného mléka. To jsem byla ještě naivní a myslela si, že je to správné a svět je jen krásný. Když dneska s Tomem v supermarketu míjíme obrovské regály s krabicovými mléky, hned si představíme ty šílená videa z jatek a teorie o tom, co tělu způsobuje mléčná bílkovina. Nezavrhujeme sice ty, které mléko pijí, ale zavrhujeme to, jakým způsobem se průmyslové mléko zpracovává.

Ale pryč od tohoto tématu, protože pro ty, kdo by chtěl vyzkoušet alternativu mléka, jsou tu rostlinná mléka – recepty zde. A pokud se vám zdá, že to klasické stejně nic nenahradí, vyzkoušejte raw mléko z namočených kešu oříšků, které mléku dodají smetanovou chuť a jemnou sladkost.

lahodne kakao2

Právě z tohoto čerstvě rozmixovaného mléka, které se nemusí ani cedit, kakaa a výborných datlí vytvoříte dokonalou chuť kakaového nápoje, které si určitě zamilujete. Je lahodné, díky datlím sladké a nepražené kakao mu dodává čokoládovou příchuť.

Vyzkoušejte a oslaďte si jím třeba odpočinkové nedělní ráno! :)

 • Suroviny:

  1 šálek

  • 250 ml kešu mléka – recept zde
  • 4 datle
  • 1 lžíce kakaa
  • půl lžičky skořice (nejlépe čerstvě nastrouhané)

 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme a podáváme. Když budete mixovat déle, vytvoří se vám boží pěna! :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"