Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Lahodné kakao

Lahodné kakao

RAWMANIA
Recept
Jednoduché kakao, kterému neodoláte!

Ráno vstanu a mám chuť na obyčejné kakao, které jsem si jako malá dávala z granka a plnotučného mléka. To jsem byla ještě naivní a myslela si, že je to správné a svět je jen krásný. Když dneska s Tomem v supermarketu míjíme obrovské regály s krabicovými mléky, hned si představíme ty šílená videa z jatek a teorie o tom, co tělu způsobuje mléčná bílkovina. Nezavrhujeme sice ty, které mléko pijí, ale zavrhujeme to, jakým způsobem se průmyslové mléko zpracovává.

Ale pryč od tohoto tématu, protože pro ty, kdo by chtěl vyzkoušet alternativu mléka, jsou tu rostlinná mléka – recepty zde. A pokud se vám zdá, že to klasické stejně nic nenahradí, vyzkoušejte raw mléko z namočených kešu oříšků, které mléku dodají smetanovou chuť a jemnou sladkost.

lahodne kakao2

Právě z tohoto čerstvě rozmixovaného mléka, které se nemusí ani cedit, kakaa a výborných datlí vytvoříte dokonalou chuť kakaového nápoje, které si určitě zamilujete. Je lahodné, díky datlím sladké a nepražené kakao mu dodává čokoládovou příchuť.

Vyzkoušejte a oslaďte si jím třeba odpočinkové nedělní ráno! :)

 • Suroviny:

  1 šálek

  • 250 ml kešu mléka – recept zde
  • 4 datle
  • 1 lžíce kakaa

    - koupíte zde 

  • půl lžičky skořice (nejlépe čerstvě nastrouhané)

 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme a podáváme. Když budete mixovat déle, vytvoří se vám boží pěna! :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno pondělí, 2. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky