Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Domácí polévkové koření

Domácí polévkové koření

RAWMANIA
Recept
Když je zima a je chuť na teplý vývar!

Tuto domácí zeleninku miluju. Dá se použít i na salát nebo ve větších kusech zobat večer u filmu. Ale já ji mám teď v zimě ráda hlavně proto, že si z ní dělám raw vývar – recept zde. Je zalévaný teplou vodou do 42°C, zahřeje a zasytí. A právě tu chuť vývaru dělá tato směs sušené zeleniny.

domaci bujon1

Do směsi můžete přidat rovnou i sůl (mořskou, himalájskou, ..) nebo kurkumu, ale podle zkušeností zůstane toto koření vždy dole ve sklenici a tudíž to přestává mít smysl. Kurkumu dávám dodatečně do misky. Nejen díky její chuti, ale také čistících schopnostech, které přináší našemu tělu. Také ráda přidávám ještě sušenou cibulku a čerstvý česnek!

domaci bujon5

Ať už by se vám tato alternativa vývaru zalíbila nebo ne, je to stále super tip na dárek k Vánocům pro ty, kteří si polévky stále vaří. Ze zkušenosti vím, že po přidání čerstvé a této sušené zeleniny do polévek, má výsledek hned jiný šmrnc a daleko plnější chuť.

Každopádně, já svůj nevařený vývar miluju a s touto zeleninkou bude hned daleko lepší. Sice čerstvá u mě stále vede, ale když je zima, tak na vývar nedám dopustit. Stále lepší hřešit tímto způsobem, než vařeným jídlem. Tohle mi zkrátka vyhovuje a pomáhá přežít zimu. Možná to pomůže i některým z vás.

 • Suroviny:

  Menší zavařovací sklenice

  • 2 kořeny petržele
  • 1 menší celer
  • 6-8 mrkví
  • petrželka – nať

   

 • Postup:
  1. Vše kromě natě petrželky rozsekáme v mixéru na malé kousky. Můžeme buď dohromady, nebo zvlášť.Pak nakrájíme petrželku.
  2. Vše dáme sušit do sušičky alespoň na 10-12 hodin – podle toho, jak velké máte kousky zeleniny.
  3. Je hotovo, až je zeleninka zcela suchá. Skladujeme v suchu :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Polévky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky