Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Malinový puding

Malinový puding

RAWMANIA
Recept
Pokud jste ještě neochutnali puding z chia semínek, máte co dohánět!

Vždy jsem milovala pudingy. S piškotama, vločkama, ovocem. V syrové stravě se pudingová "hmota" nahrazuje chia semínky. Tato semínka nasáknou jakoukoliv tekutinu (v tomto případě mandlové mléko) a vytvoří kolem sebe gelovou strukturu, díky které se následně vytvoří puding. Nejlepší je nechat chia semínka přes noc "nabobtnat" a ráno si užít výbornou snídani. 

Já použila maliny, semínka, datle a kakaové boby a výsledek byl vynikající! Nejlepší na tom je, že k vytvoření jedné velké misky stačilo jen čtvrt šálku chia semínek.

malinovy puding8

Pokud neznáte chia semínka, více si můžete přečíst zde. Jsou důležitou součástí syrové stravy a pokud je stále nemáte, určitě si je pořiďte.

malinovy puding6

A až si je koupíte, vytvořte si tento skvělý puding!

 • Suroviny:

  1 velká miska

  • čtvrt šálku chia semínek

    - koupíte zde 

  • 1 šálek mandlového mléka - recept zde
  • 1 šálek malin - zmražené nebo čerstvé (u zmražených přidejte více sladidla)
  • datle
  • drcené kakaové boby

    - koupíte zde 

  • sladidlo

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Smícháme chia semínka s mandlovým mlékem a necháme přes noc v lednici nabobtnat.
  2. Rozmixujeme maliny a sladidlo.
  3. Vytáhneme puding z lednice a smícháme ho s malinovou směsí. Přidáme datle, kakaové boby a podáváme:) Do receptu jsem nedávala přesné množství sladidla a datlí. Někdo to rád kyselé, někdo sladké. Zkrátka vyzkoušejte!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky