Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Třešňový sirup

Třešňový sirup Doporučený

RAWMANIA
Recept
Dokonalost o jedné ingredienci. 

Kdybyste náhodou byli mezi těmi, kteří si ještě nevšimli toho, jak moc miluji třešně nebo višně (a růže, bílou čokoládu, vanilku..), tak jsem si docela jistá, že po tomto a několika dalších receptech vám to bude už dost jasné. Na svých kurzech (a celkově kdekoliv) se snažím sdělit, že sušené ovoce nemusí být jen tak na zobání, ale že po namočení se ovoce zázračně oživí. A pak jde s takovým ovocem pracovat jako kdyby bylo čerstvé. Já vám to chtěla ukázat na tomto receptu, u kterého jsem nepotřebovala být zrovna dvakrát kreativní, takže doufám, že se nebudete moc zlobit, že jsem do sirupu nepřidala nic ohromujícího. I tak mi to ale přijde jako jeden z nejlepších receptů, co jsem za poslední dobu vymyslela. A to má jen jednu ingredienci..

tresnovy sirup2

Nicméně sirupu jsem si (já chytrá) udělala skoro litr a jelikož není nijak konzervován, řekla bych, že budu ráda, když mi vydrží tak týden. A co teď s ním, že. A protože jsem si udělala takové hezké a produktivní velikonoční pondělí, vytvořila jsem asi pět receptů a skoro ve všech se tento úžasný sirup vyskytuje. Tak doufám, že vám ho takto (neúmyslně) vštípím do paměti, abyste ho taky vyzkoušeli, protože je zkrátka do-ko-na-lý!

tresnovy sirup3

A pokud vás třešně zrovna moc nebaví, použijte višně, sušené švestky, sušený ananas nebo i sušené mango. Zkuste se zkrátka na sušené ovoce kouknout zase z jiného pohledu a věřte mi, že to bude stát za to. Tento sirup můžete použít buď jako klasický sirup do nápojů, nebo je skvělé jím polévat snídaňové kaše (orgasmický zážitek, věřte mi). Tak šup, ať ho máte doma taky. Přece mě v tom nenecháte samotnou ♥

 • Suroviny:

  400ml sirupu

  • 200g sušených třešní
  • 300ml vody
 • Postup:
  1. Třešně necháme namočené přes noc.
  2. Ráno je přecedíme a hodíme je do mixéru.
  3. Přidáme sklenici vody (můžeme i trochu citronové šťávy, kdo má rád kyselejší) a mixujeme dohladka.
  4. Uchováváme v lednici po dobu 1 týdne.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Smoothie a šťávy Naposledy změněno pondělí, 17. duben 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"

Související položky (podle značky)