Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Brusinkové kuličky

Brusinkové kuličky

RAWMANIA
Recept
Výborné a jednoduché kuličky plněné sušenou třešní.

Sehnat klasické brusinky znamená, že si vždy domů odnášíme proslazené či sířené brusinky, které nikoho z nás nikdy příliš moc neuchvátily. V obchodech se už ale začínají objevovat čerstvé brusinky či mražené, které jsou ale tak kyselé, že s nimi musí opravdu opatrně. Já si zamilovala brusinky buď v lyofilizované podobě (sušené mrazem) nebo v prášku, který jsem v tomto receptu použila. Jedná se o finské brusinky z ekologického prostředí, tedy v BIO kvalitě sušené šetrným způsobem. Ti z vás, kteří trpí nemocemi, na které je třeba použít brusinky, doporučuji používat co nejkvalitnější zdroj – buď lyofilizované nebo tyto sušené v BIO a RAW kvalitě :)

brusinkove kulicky3

Navíc se dá s nimi vytvořit spoustu receptů a tyto brusinkové kuličky jsou jedny z nejlepších za poslední dobu!! Dovnitř jsem zabalila sušenou třešeň, která svou sladkou chutí krásně zapadá do kyselejší chuti brusinkového těsta. Pokud je do Vánoc nesním, určitě si je chci nechat na Vánoce, jelikož se k této příležitosti víc než hodí. V těstu je také kakaové máslo, které můžete samozřejmě nahradit kokosovým olejem, ale to tolik nezvýrazní chuť brusinek, nedodá příchuť bílé čokolády a nevydrží tuhé i v pokojové teplotě. Nicméně pokud není kakaové máslo po ruce, jdou tyto kuličky vytvořit bezpochyby i z kokosového oleje.

brusinkove kulicky1

Těsto není lepivé a kuličky jsou za chvilku hotové. Můžete z nich i uválet různé tvary nebo je do čokolády vůbec namáčet nemusíte. Doporučila bych vám si je nechat zabalit do ozdobného papíru a pověsit jako bonbonky na vánoční stromeček, což je podle mě úžasný nápad, který vymyslela Ivča z HLAVUVZHŮRU, za což ji budu muset ještě jednou zpětně poděkovat. Doufám, že si tyto vánoční časy užíváte, odpočíváte, tvoříte cukroví a s radostí se věnujete své rodině.

Tvořte s láskou! ♥

 • Suroviny:

  10 kuliček

  • 2 šálky kešu oříšků
  • 2 lžíce tuhého kakaového másla (= 4 lžíce rozpuštěného)
  • 3 lžíce agáve sirupu nebo medu
  • 2-3 lžíce BIO brusinkového prášku
  • pár sušených třešní
  • raw čokoláda - recept zde
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pátek, 20. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"