Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Brusinkové kuličky

Brusinkové kuličky

RAWMANIA
Recept
Výborné a jednoduché kuličky plněné sušenou třešní.

Sehnat klasické brusinky znamená, že si vždy domů odnášíme proslazené či sířené brusinky, které nikoho z nás nikdy příliš moc neuchvátily. V obchodech se už ale začínají objevovat čerstvé brusinky či mražené, které jsou ale tak kyselé, že s nimi musí opravdu opatrně. Já si zamilovala brusinky buď v lyofilizované podobě (sušené mrazem) nebo v prášku, který jsem v tomto receptu použila. Jedná se o finské brusinky z ekologického prostředí, tedy v BIO kvalitě sušené šetrným způsobem. Ti z vás, kteří trpí nemocemi, na které je třeba použít brusinky, doporučuji používat co nejkvalitnější zdroj – buď lyofilizované nebo tyto sušené v BIO a RAW kvalitě :)

brusinkove kulicky3

Navíc se dá s nimi vytvořit spoustu receptů a tyto brusinkové kuličky jsou jedny z nejlepších za poslední dobu!! Dovnitř jsem zabalila sušenou třešeň, která svou sladkou chutí krásně zapadá do kyselejší chuti brusinkového těsta. Pokud je do Vánoc nesním, určitě si je chci nechat na Vánoce, jelikož se k této příležitosti víc než hodí. V těstu je také kakaové máslo, které můžete samozřejmě nahradit kokosovým olejem, ale to tolik nezvýrazní chuť brusinek, nedodá příchuť bílé čokolády a nevydrží tuhé i v pokojové teplotě. Nicméně pokud není kakaové máslo po ruce, jdou tyto kuličky vytvořit bezpochyby i z kokosového oleje.

brusinkove kulicky1

Těsto není lepivé a kuličky jsou za chvilku hotové. Můžete z nich i uválet různé tvary nebo je do čokolády vůbec namáčet nemusíte. Doporučila bych vám si je nechat zabalit do ozdobného papíru a pověsit jako bonbonky na vánoční stromeček, což je podle mě úžasný nápad, který vymyslela Ivča z HLAVUVZHŮRU, za což ji budu muset ještě jednou zpětně poděkovat. Doufám, že si tyto vánoční časy užíváte, odpočíváte, tvoříte cukroví a s radostí se věnujete své rodině.

Tvořte s láskou! ♥

 • Suroviny:

  10 kuliček

  • 2 šálky kešu oříšků

    - koupíte zde 

  • 2 lžíce tuhého kakaového másla (= 4 lžíce rozpuštěného)

    - koupíte zde 

  • 3 lžíce agáve sirupu nebo medu

    - koupíte zde 

  • 2-3 lžíce BIO brusinkového prášku
  • pár sušených třešní
  • raw čokoláda - recept zde
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pátek, 20. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky