Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čoko-ořechové máslo

Čoko-ořechové máslo Doporučený

RAWMANIA
Recept
Domácí čokoládové máslo z takové kombinace ořechů, kterou si zamilujete.

Ořechová másla jsou prostě závislost. Koupíte si je a myslíte si, jak dlouho vám vydrží a pak na ně chodíte se lžičkou potají. Nakonec se divíte, kam to máslo zmizelo, když jste ho před pár dny kupovali. Taky to tak občas mám a tiše doufám, že nejsem jediná. Toto máslo je navíc výborné naprosto se vším - i samotné. Chodím na něj s datlemi, s banánovými palačinkami nebo jej přidávám do raw čokolády. Je prostě úžasné, láska na první ochutnání.

coko orechove maslo2

Navíc je cenově mnohem výhodnější si takové máslo vytvořit než ho kupovat. Ale také je důležité mít na něj ten správný přístroj. Já máslo vytvořila ve Vitamixu, který má přece jen určitý výkon a otáčky, což je třeba k tomu, aby se ořechy zahřály a pustily olej, díky kterému se následně vytvoří máslo. Pokud by vám směs nepouštěla dostatek oleje, nebojte se přidat trochu kokosového, mandlového nebo arašídového pro snadnější průběh mixování. Usnadní to práci nejen vám, ale také to šetří přístroj. Jestliže vám schází výkonnější mixér nebo food procesor, je možné si směs pouze rozmixovat na takovou konzistenci, kterou nám spotřebiče dovolí a následně (klidně i sypkou) směs použít do snídaní, kaší, jako posyp na dort apod. Nepotřebujete profi vybavení, abyste si vytvořili něco dobrého, chce to jen trošku kreativity :)

coko orechove maslo3

Pokud vás recept zaujal, určitě si ho neváhejte brzy vyzkoušet, protože je opravdu bezkonkurenční. A pokud byste chtěli názorně ukázat, jak ho tvořím, sledujte moje vypsané kurzy, kde se budete moct naučit nejen toto dokonalé máslo. Budu se na vás těšit buď na kurzu, nebo třeba jen touto formou u dalšího receptu 

 • Suroviny:

  Cca 230g másla

  • půl šálku (250ml) arašídů
  • půl šálku mandlí
  • půl šálku kešu oříšků
  • 4 lžíce kokosového cukru
  • 2 lžíce prvotřídního kakaa
 • Postup:
  1. Směs suchých oříšků nasypeme do mixéru a mixujeme tak dlouho, dokud nezačnou pouštět olej. Pokud byste oříšky namočili, oleje se nedočkáte a rapidně se vám zkrátí trvanlivost, proto pro zředění použijte maximálně jiný olej - kokosový či oříškový.
  2. Jakmile směs pustí olej, mixujte dohladka.
  3. Nakonec udržujte v chladu a snažte se máslo nesníst hned naráz :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Krémy a másla Naposledy změněno středa, 11. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"