Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Čoko-ořechové máslo

Čoko-ořechové máslo Doporučený

RAWMANIA
Recept
Domácí čokoládové máslo z takové kombinace ořechů, kterou si zamilujete.

Ořechová másla jsou prostě závislost. Koupíte si je a myslíte si, jak dlouho vám vydrží a pak na ně chodíte se lžičkou potají. Nakonec se divíte, kam to máslo zmizelo, když jste ho před pár dny kupovali. Taky to tak občas mám a tiše doufám, že nejsem jediná. Toto máslo je navíc výborné naprosto se vším - i samotné. Chodím na něj s datlemi, s banánovými palačinkami nebo jej přidávám do raw čokolády. Je prostě úžasné, láska na první ochutnání.

coko orechove maslo2

Navíc je cenově mnohem výhodnější si takové máslo vytvořit než ho kupovat. Ale také je důležité mít na něj ten správný přístroj. Já máslo vytvořila ve Vitamixu, který má přece jen určitý výkon a otáčky, což je třeba k tomu, aby se ořechy zahřály a pustily olej, díky kterému se následně vytvoří máslo. Pokud by vám směs nepouštěla dostatek oleje, nebojte se přidat trochu kokosového, mandlového nebo arašídového pro snadnější průběh mixování. Usnadní to práci nejen vám, ale také to šetří přístroj. Jestliže vám schází výkonnější mixér nebo food procesor, je možné si směs pouze rozmixovat na takovou konzistenci, kterou nám spotřebiče dovolí a následně (klidně i sypkou) směs použít do snídaní, kaší, jako posyp na dort apod. Nepotřebujete profi vybavení, abyste si vytvořili něco dobrého, chce to jen trošku kreativity :)

coko orechove maslo3

Pokud vás recept zaujal, určitě si ho neváhejte brzy vyzkoušet, protože je opravdu bezkonkurenční. A pokud byste chtěli názorně ukázat, jak ho tvořím, sledujte moje vypsané kurzy, kde se budete moct naučit nejen toto dokonalé máslo. Budu se na vás těšit buď na kurzu, nebo třeba jen touto formou u dalšího receptu 

 • Suroviny:

  Cca 230g másla

  • půl šálku (250ml) arašídů
  • půl šálku mandlí
  • půl šálku kešu oříšků

    - koupíte zde 

  • 4 lžíce kokosového cukru

    - koupíte zde 

  • 2 lžíce prvotřídního kakaa
 • Postup:
  1. Směs suchých oříšků nasypeme do mixéru a mixujeme tak dlouho, dokud nezačnou pouštět olej. Pokud byste oříšky namočili, oleje se nedočkáte a rapidně se vám zkrátí trvanlivost, proto pro zředění použijte maximálně jiný olej - kokosový či oříškový.
  2. Jakmile směs pustí olej, mixujte dohladka.
  3. Nakonec udržujte v chladu a snažte se máslo nesníst hned naráz :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Krémy a másla Naposledy změněno středa, 11. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky