Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Ledová vanilková smetana

Ledová vanilková smetana

RAWMANIA
Recept
Vanilková kešu smetana se dá použít na plno způsobů. I do klasického vaření.

Tuto smetanu jsem s vámi chtěla sdílet už dlouho, ale přišlo mi, že je to tak základní recept, že ho určitě musíte zvládat taky. Nicméně kdyby náhodou mezi vámi byl někdo, kdo kešu smetanu nepoužívá, tak tady máte tento jednoduchý recept. Kešu smetanu můžete udělat buď ve sladké verzi s vanilkou (jako je tento recept), nebo jen s citronem a špetkou soli. V létě je úžasné do ní přidat několik kostek ledu a vyšlehat z ní tak tento ledový krém. Já ji používám i do vařených jídel – do teplých ranních kaší, do kávy nebo slanou i do omáček. Je to skvělá alternativa klasické smetany a dá se z ní zkrátka tvořit spoustu receptů.

ledovy vanilkovy krem3

Ale je úžasná i samotná. A když na vás přijde chuť na něco sladkého, stačí si ji třeba posypat kokosovým cukrem nebo třešňovým sirupem a hned máte vytvořený dokonalý dezert. Vydrží v lednici asi 10 dnů a tím jak jsou kešu vláčné a jakoby naleželé, tak svou chutí dost důvěryhodně připomínají chuť mléčné smetany. Takže pokud hledáte k mléčným výrobkům nějakou alternativu, doporučuji vyzkoušet tento jednoduchý receptík :)

 • Suroviny:

  1 menší zavařovací sklenice

  • 200g kešu oříšků – namočené přes noc

    - koupíte zde 

  • špetka vanilky
  • hrst ledu – nemusí
  • voda – doléváme do požadované konzistence
 • Postup:
  1. Kešu oříšky necháme namočené přes noc a druhý den přecedíme.
  2. Omyté oříšky vhodíme do mixéru spolu s vanilkou a trochou vody a mixujeme do hladké a mírně tekuté konzistence (zde záleží, jak hustou smetanu chcete mít).
  3. Pokud se chcete v létě osvěžit, doporučuji přidat několik kostek ledu, smetana se tak krásně našlehá a v teplých dnech je to perfektní osvěžení!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Krémy a másla Naposledy změněno čtvrtek, 20. duben 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky