Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Výtečné česnekové aioli

Výtečné česnekové aioli

RAWMANIA
Recept
Výborná pomazánka ke každému vašemu jídlu. Je tak dobrá, že na ni bude chodit celá rodinka! 

Tato pomazánka je pro mě dalším zázrakem přírody a ukázkou, jak dobrá jsou jídla ze syrové stravy. 

Když jsem ještě nepatřila do světa raw, milovala jsem vajíčkovou pomazánku s pažitkou a česnekem. Mohla jsem ji jíst neustále, jak byla dobrá! A přesně něco takového jsem si chtěla vymyslet i v syrové stravě. A myslím, že se mi to opravdu povedlo!

aioly5

Pomazánka je jednoduchá, rychlá a skvěle se hodí k falafelům. Tato kombinace se vážně povedla a vždy, když udělám falafely, udělám i tuto skvělou pomazánku! Recept na výborné falafely najdete zde:)

Díky avokádu má pomazánka krásně máslovitou formu. Navíc obsahuje velké množství bílkovin a také pročišťuje náš organismus!

Avokádo je zkrátka skvělým pomocníkem při výrobě jakékoliv pomazánky, krému nebo dresinku a navíc má plno prospěšných látek pro tělo. Dá se použít na sladko nebo na slano.

aioly6

Že jste ji ještě nevyzkoušeli? Tak to nevíte, o co přicházíte!

 • Suroviny:

  1 menší sklenička od hořčice

  • lžíce sezamu (namočeného)
  • půl avokáda
  • čtvrt šálku namočených kešu
  • 2 stroužky česneku
  • čtvrt lžičky soli
  • citronová šťáva - 2 lžíce, podle chuti
  • lžička lahůdkového droždí
  • pepř
  • pažitka
 • Postup:
  1. Vše kromě pažitky rozmixujeme dohladka. Pak vmícháme nasekanou pažitku a vlijeme do zavařovací sklenice.
  2. Necháme v lednici přes noc naležet. Vydrží v chladu 2 - 3 dny. Déle to nemám vyzkoušené, protože se vše hned snědlo!
  3. Výborná je k falafelům nebo k jakémukoliv salátu!
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Pomazánky a sýry Naposledy změněno pátek, 6. leden 2017
Více z této kategorie:

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"