Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Královský dip

Královský dip

RAWMANIA
Recept
DELIKÁTNÍ dresink, který obohatí každé jídlo!

Rychlý, jednoduchý a šíleně dobrý!! To jsou tři slova, která tento dresink/dip/pomazánku nejvíce vystihují. 

Na základ jsem použila avokádo a kešu. Myslím, že je to ideální kombinace, protože jen avokádo by vytvořilo moc máslovou chuť a samotné kešu by nedalo chuť žádnou – podle mého názoru. Takže smícháním těchto dvou ingrediencí vznikl skvělý základ, který měl chuť už osolený. Ale po přidání dalších ingrediencí se z tohoto jednoduchého základu stala boží pomazánka ke každému chlebu, salátu nebo zeleninovým hranolkám (hranolky z čerstvé zeleniny).

italske tycinky14

Myslím, že tyto ingredience by měla mít v kuchyni každá správná RAW kuchařka, tudíž by neměl být problém ji udělat. Tak na co čekáte??

 • Suroviny:

  1 miska

  • půl avokáda
  • půl šálku kešu (namočených alespoň na 3h ve vodě)

    - koupíte zde 

  • sůl

    - koupíte zde 

  • pepř
  • 1 lžička hořčice (nebo podobné dochucovadlo)
  • 2 lžíce namočených chia semínek (cca 1 lžíce chia, 1 lžíce vody - nechat nabobtnat)

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme dohromady a podáváme třeba k Italským tyčinkám – recept zde.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Pomazánky a sýry Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky