Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Královský dip

Královský dip

RAWMANIA
Recept
DELIKÁTNÍ dresink, který obohatí každé jídlo!

Rychlý, jednoduchý a šíleně dobrý!! To jsou tři slova, která tento dresink/dip/pomazánku nejvíce vystihují. 

Na základ jsem použila avokádo a kešu. Myslím, že je to ideální kombinace, protože jen avokádo by vytvořilo moc máslovou chuť a samotné kešu by nedalo chuť žádnou – podle mého názoru. Takže smícháním těchto dvou ingrediencí vznikl skvělý základ, který měl chuť už osolený. Ale po přidání dalších ingrediencí se z tohoto jednoduchého základu stala boží pomazánka ke každému chlebu, salátu nebo zeleninovým hranolkám (hranolky z čerstvé zeleniny).

italske tycinky14

Myslím, že tyto ingredience by měla mít v kuchyni každá správná RAW kuchařka, tudíž by neměl být problém ji udělat. Tak na co čekáte??

 • Suroviny:

  1 miska

  • půl avokáda
  • půl šálku kešu (namočených alespoň na 3h ve vodě)
  • sůl
  • pepř
  • 1 lžička hořčice (nebo podobné dochucovadlo)
  • 2 lžíce namočených chia semínek (cca 1 lžíce chia, 1 lžíce vody - nechat nabobtnat)
 • Postup:
  1. Vše rozmixujeme dohromady a podáváme třeba k Italským tyčinkám – recept zde.
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Pomazánky a sýry Naposledy změněno čtvrtek, 5. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"