Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Rychlosušenky lámanky

Rychlosušenky lámanky

RAWMANIA
Recept
Co rychle připravit, když přijde nečekaná návštěva? TOHLE!

Tohle jsou nejrychleji udělané sušenky, které jsem kdy dělala. Pro nečekané návštěvníky typu rodinných příslušníků, kamarádů apod, kteří navíc nejsou raw a jsou zvědaví na váš jídelníček, jsou ideální. A navíc z dostupných ingrediencí, které snad všichni máte v kuchyni nebo ve špajzu :)

rychlosusenky lamanky10

Těsto na sušenky je dost drobivé a v závěru se budou sušenky lámat a budou křehké, ale to je záměr. Nebojte se toho. I když jsou nepravidelně polámané a trochu drobí, má to svoje kouzlo a jsou vynikající!

rychlosusenky lamanky14

Do receptu jsem použila čerstvou skořici. Koupila jsem ji na vietnamském trhu za 35kč. A pokud znáte pouze naši celou skořici z pytlíčku od koření, (kde máte tak dva, max 3 kusy) nevíte co je to PRAVÁ SKOŘICE. Protože tu, co jsem koupila já nikde jinde snad nenajdete. Navíc vypadá jako kus stromu. Ne, jako ty naše větvičky. Skořice jak má být! Chutná nesmírně sladce, má velmi silné aroma a po rozkousnutí je pálivá jako mentol. A v těchto sušenkách dává příjemnou příchuť, kterou cítíte nejenom na jazyku, ale také krásně voní :)

 • Suroviny:

  1 talíř sušenek

  • 1 šálek ovesných vloček
  • 2 lžíce kokosového oleje

    - koupíte zde 

  • 6 datlí - nasekaných na kousky
  • 1 lžíce kakaa

    - koupíte zde 

  • 1 lžíce karobu
  • hrstka drcených kakaových bobů

    - koupíte zde 

  • 1 lžička čerstvě nastrouhané skořice
  • 2 lžíce mandlového mléka (nebo vody) - recept zde
  • 1 lžička jekéhokoliv sladidla

    - koupíte zde 

 • Postup:
  1. Z ovesných vloček si uděláme mouku. Stačí je rozmixovat v mixéru.
  2. Do ní přidáme skořici, kakao, karob a promícháme. Kokosový olej necháme rozpustit (buď na slunci nebo v keramické misce položené do teplé vody - ne vařící!) a do něj přidáme sladidlo, mandlové mléko a datle.
  3. Obě směsi smícháme dohromady a přidáme nasekané kakaové boby. Tvoříme těsto a snažíme se spojit a promíchat všechny ingredience.
  4. Rukama vytvoříme stlačením těsta kolo, které bude držet slepené a následně ho dáme do mrazáku.
  5. Do 10ti minut máte sušenky hotové. Stačí nalámat a podávat :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno pátek, 6. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Komentáře

Markéta Danková Markéta Danková14.09.2016 19:14
Dnes jsem zkoušela a opravdu mooooc dobré. Děkuji za báječný recept a opravdu rychlý, což jako máma třech holčiček (9.let, 2.roky a 11.měsíců) velice oceňuji.
Odpovědět | Odpovědět s citací | Citovat

Odebírat inspirace a novinky