Začalo to syrovou stravou, ale cesta nás dovedla k tomu, že styl stravování má každý jiný - jen je třeba se k němu dopracovat. Rawmania teď není ukázkou raw food, ale inspirací, že jedna surovina se může zpracovat nejrůznějšími způsoby a je jen na vás, který si vyberete a jakou cestou se k němu dostanete. Je načase pro jednou poslouchat zase sebe.

Jahodové pralinky

Jahodové pralinky

RAWMANIA
Recept
Kuličky z kešu a sušených jahod.

Miluju tyto rychlovky. Stačí rozmixovat, slepit, koulet a je to. Navíc kuličky jsou velmi dobré a díky sušeným jahodám nezvyklé. Ale nezvykle chutné, jen si nemyslete. My si je teď uzobáváme a vy můžete opravdu závidět, protože je co :-)

jahodove kulicky7

Suroviny by měl mít každý doma, až na sušené jahody. Možná na ně budete mít odlišný názor, ale jde o jahody sušené mrazem, nebo-li lyofilizované. Jedná se o proces, kdy je ovoce sušené hlubokým mrazem za nízkého tlaku. Mě fyzika sice bavila, ale přece je to nějaký ten rok, co jsem ji měla, takže vám přesně nevysvětlím, jak a proč se to tak chová, ale díky tomu si ovoce zachová velké množství svých původních vlastností a charakteristik. Ale názor si na to musíte udělat vy :-)

jahodove kulicky4

Těsto nemusíte pouze koulet, můžete ho rozválet, vytvořit tyčinky, dokonce ho i usušit. Je to jen na vás, ale v každé variantě bude vaše laskomina výborná, protože na ní nejde opravdu nic zkazit!

jahodove kulicky9

A pokud plánujete vánoční cukroví, nezapomeňte prohlédnou naše tři kategorie plné pralinek, dezertů a koláčů. Tak se na to vrhněte a já doufám, že vás okouzlí stejně tak, jako nás!

 • Suroviny:

  10-12 kuliček

  • 1 šálek kešu oříšků

    - koupíte zde 

  • 13g sušených jahod (obvykle jeden sáček)
  • čtvrt šálku datlí
 • Postup:
  1. Rozmixujeme kešu oříšky na mouku společně s jahodami.
  2. Vytvoříme sypkou směs, do které můžeme přidat další ingredience podle chuti.
  3. Datle rozmixujeme s vodou (pokud to nepůjde kvůli malému množství, přidejte více datlí a odeberte část na kuličky – zbytek vydrží v lednici).
  4. Smícháme rozmixované datle se sypkou směsí a vytvoříme těsto.
  5. Pak koulíme kuličky a necháme je v lednici naležet (klidně je můžete jíst už hned, ale naležené jsou o kapánek lepší) :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Začalo to v roce 2013 prvními recepty a vyvrcholilo to kuchařkou v roce 2017. Rawmania se mi pod ruky formovala po dlouhou dobu až mě dovedla k vlastní cestě, která není ani raw a ani vegan. Naučila jsem se poslouchat své tělo a dávat mu to, co zrovna potřebuje. Poslouchat své srdce a své aktivity směřovat tam, kde je mi dobře. Aktuálně se věnuji marketingu a projektovému managementu. Starám se o to, aby Rawmania nadále rostla a byla inspirací pro všechny, kteří stále hledají.

Odebírat inspirace a novinky