Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Jahodové pralinky

Jahodové pralinky

RAWMANIA
Recept
Kuličky z kešu a sušených jahod.

Miluju tyto rychlovky. Stačí rozmixovat, slepit, koulet a je to. Navíc kuličky jsou velmi dobré a díky sušeným jahodám nezvyklé. Ale nezvykle chutné, jen si nemyslete. My si je teď uzobáváme a vy můžete opravdu závidět, protože je co :-)

jahodove kulicky7

Suroviny by měl mít každý doma, až na sušené jahody. Možná na ně budete mít odlišný názor, ale jde o jahody sušené mrazem, nebo-li lyofilizované. Jedná se o proces, kdy je ovoce sušené hlubokým mrazem za nízkého tlaku. Mě fyzika sice bavila, ale přece je to nějaký ten rok, co jsem ji měla, takže vám přesně nevysvětlím, jak a proč se to tak chová, ale díky tomu si ovoce zachová velké množství svých původních vlastností a charakteristik. Ale názor si na to musíte udělat vy :-)

jahodove kulicky4

Těsto nemusíte pouze koulet, můžete ho rozválet, vytvořit tyčinky, dokonce ho i usušit. Je to jen na vás, ale v každé variantě bude vaše laskomina výborná, protože na ní nejde opravdu nic zkazit!

jahodove kulicky9

A pokud plánujete vánoční cukroví, nezapomeňte prohlédnou naše tři kategorie plné pralinek, dezertů a koláčů. Tak se na to vrhněte a já doufám, že vás okouzlí stejně tak, jako nás!

 • Suroviny:

  10-12 kuliček

  • 1 šálek kešu oříšků
  • 13g sušených jahod (obvykle jeden sáček)
  • čtvrt šálku datlí
 • Postup:
  1. Rozmixujeme kešu oříšky na mouku společně s jahodami.
  2. Vytvoříme sypkou směs, do které můžeme přidat další ingredience podle chuti.
  3. Datle rozmixujeme s vodou (pokud to nepůjde kvůli malému množství, přidejte více datlí a odeberte část na kuličky – zbytek vydrží v lednici).
  4. Smícháme rozmixované datle se sypkou směsí a vytvoříme těsto.
  5. Pak koulíme kuličky a necháme je v lednici naležet (klidně je můžete jíst už hned, ale naležené jsou o kapánek lepší) :-)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Čokolády a sušenky Naposledy změněno středa, 4. leden 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"