Syrová strava je krásná v tom, že je tak všestranná a jednoduchá – i když se to možná zpočátku tak nezdá. Není to ale jediný způsob stravování. Sama zastávám i veganství, ale jelikož jsem zjistila, že mi raw food vyhovuje nejvíce, tvoří ovoce a listová zelenina většinu mého jídelníčku.
Čokoládová kaše

Čokoládová kaše

RAWMANIA
Recept
Stačí směs zalít mlékem, nechat nabobtnat přes noc a snídaně je hotová.

Když jsem si vybírala, co si nakoupím v Balíčku zdraví, musela jsem prostě vyzkoušet tuto kakaovou směs, která je sice se špaldovýma vločkama, což bychom správně neměli zařazovat do raw stravy, ale zase obsahuje některé superpotraviny jako jsou třeba acai, moruše nebo chia semínka. A když vás zrovna opustí chuť na smoothies či jinou ovocnou snídani, doporučuji udělat zase nějakou změnu v jídelníčku a přidat třeba tuto kaši.

cokoladova kase1

Stačí ji k večeru zalít mlékem nebo třeba i vegan jogurtem, ráno přidat nějaké ovoce, raw zkaramelizované oříšky, kakaové boby, datle a jiné chuťovky, ať nás to pořádně nabudí a jídlo máte hotové. Směs si můžete vzít kamkoliv s sebou a v chladných dnech použít i teplé rostlinné mléko. Zkrátka pokud vás už vaše snídaně trošku omrzely a má e-book snídaňových receptů už se vám taky okoukala, doporučuji vyzkoušet třeba právě tyto kaše :)

Dobrou chuť!

 • Suroviny:

  1 porce

   

 • Postup:
  1. Suchou směs zalijeme mlékem a necháme přes noc nabobtnat. 
  2. Druhý den ozdobíme pistáciemi, oblíbeným ovocem a kakaovými boby a můžeme se do toho pustit :)
 • Ať se vám recept podaří! Přeji dobrou chuť. Pokud se vám recept líbí nebo jste si na něm už i pochutnali, budu ráda za váš komentář (níže na stránce) a za sdílení receptu s vašimi přáteli :)
 • Pokud byste chtěli další jedinečné recepty, které na stránkách nenajdete, najdete je v mých knížkách. Kdybyste se chtěli naučit, jak se v kuchyni správně otáčet, pořádám kurzy, nejčastěji u sebe doma. A kdybyste hledali, kde si nakoupit kvalitní a zároveň cenově dostupné suroviny, superpotraviny a zdravé mlsání můžete nakoupit na Svět plodů.

Kategorie: Snídaně a svačinky Naposledy změněno neděle, 3. září 2017

Autor:

Barbora Karchová

Raw food/živá strava je pro mě citová záležitost. Nejde jen o jídlo, ale i o životní styl a takový jiný pohled na svět, který s touto stravou získáte. Začnete se více starat sami o sebe a tím se vám začne pomalu měnit život...

A protože mě raw food opravdu baví, zatím jsem neztratila inspiraci pro syrové recepty. A tak realizuji každou představu receptu, která mě napadne. Snažím se vše vysvětlit jednoduše a používat dostupné suroviny. Nejsem profi kuchařka, jen vášnivý samouk, který se zamiloval do jednoduchosti a lahodnosti raw receptů. 

Jak jsem říkala, raw food není jen o ovoci a zelenině, ale také o životním stylu. Proto se moje články týkají všech směrů, které se tohoto způsobu života nějak dotýkají. Ráda píšu hlavně o svých zkušenostech a většina článků vznikne právě jednou jedinou myšlenkou, která ve výsledku vytvoří celý článek. A ten tu pak můžete najít.

Tvoření RAWMANIE se pro mě stalo každodenní záležitostí a vášní. A pokud je tento obsah vášní i pro vás, je to znamení, že jsme oba s Tomem odvedli opravdu dobrou práci! :)

"The only limits you have are the limits you believe!"